X

Skandali i DH Albania, jep dorëheqjen drejtori i OST-së

Drejtort i OST-së, Klodian Gradeci, ka njoftuar dorëheqjen ditën e sotme .

Në letrën e Gradecit, thuhet se ai po largohet për aryse personale. Megjithatë, kujtojmë se OST u përfshi nga një skandal, pas fitimit të një tenderi nga DH Albania, me letra të falsifikuara.

Skandali i falsifikimit të dokumentave nga DH Albania, u denoncua nga emisioni “Të Paekspozuarit” në 6 Dhjetor.
Prokuroria ka nisur një hetim lidhur me falsifikimin e dokumentave dhe shkeljen e barazisë në tendera. Gjithashtu, falsifikimi i dokumentave, konkretisht i një letre të Sekretarit të Shtetit të Delaware dhe e aktit të themelimit të kompanisë, është duke u hetuar edhe në SHBA.

/TPZ.AL/ 

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME
Ja vendimi: Basha shpifi ndaj “viktimës” Balla. Gjoba do paguhet brenda 6 muajsh

Gjykata e Tiranës me gjyqtar të çështjes Gerd Hoxhën ka shpallur fajtor sot kreun e PD-së Lulzim Basha për shpifje...

Close