X

Sulmi terrorist në Kenia, mes viktimave i mbijetuari i 11 shatorit

Mes personave që mbetën të vrarë në një sulm terrorist në një hotel në Nairobi të Kenias ishte dhe një shtetas amerikan, i cili i kishte mbijetuar sulmeve të 11 shtatorit të 2001 në Kullat Binjake në Nju Jork.

Bëhet fjalë për Jason Spindler, 41 vjeç, bashkëthemelues i një kompanie të specializuar në projektet e ekonomisë për vendet në zhvillim. Kanë qenë nëna e tij, Sarah dhe vëllai i tij Jonathan ata që konfirmuan identitetin e viktimës.

“Ai ishte një luftëtar. Jam i sigurt se atje ka përjetuar tmerrin”, shkruan në rrjetet sociale vëllai i Jason Spindler. Ky i fundit gjatë kohës që ndodhi sulmi ishte ulur në një kafene.

More in BOTA, LAJME
Johannes Hahn sot viziton Kosovën, takohet me Haradinajn

Komisioneri për zgjerim dhe fqinjësi të mirë në BE, Johannes Hahn, do të qëndrojë sot në Kosovë. Gjatë vizitës në...

Close