X

Ilir Meta: Jam gati të bëj analiza për shëndetin mendor, nuk do ishte keq ta bënin të gjithë zyrtarët

Presidenti Ilir Meta, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka deklaruar se është i gatshëm t’u nënshtrohet vizitave për shëndetin mendor. Ai u pyet nga gazetari Ylli Rakipi, lidhur me kryeministrin Rama dhe dyshimet për shëndetin mendor të këtij të fundit. Rakipi e pyeti presidentin, nëse duhet të ketë një ligj për të detyruar zyrtarët t’u nënshtrohen këtyre analizave. Meta u shpreh se nuk do të ishte keq, që një ligj i tillë të ekzistonte.

“Edhe pa ligj, nëse dikush dyshon, jam gati t’i nënshtrohem cdo kontrolli për shëndetin mendor dhe shëndetin në përgjithësi.

Nuk do të ishte keq, do të ishte mirë të kishim një verifikim që nga presidenti tek të gjithë ata që kanë përgjegjësi shtetërore”, u shpreh Meta.

VIDEO:

VIDEO:Rakipi:Thonë shumë njerëz që Rama nuk është mirë nga ana psiqike/Ja si reagon Ilir Meta, flet edhe për veten e tij

VIDEO:Rakipi:Thonë shumë njerëz që Rama nuk është mirë nga ana psiqike/Ja si reagon Ilir Meta, flet edhe për veten e tij

Publiée par Të Paekspozuarit – TPZ.AL sur Vendredi 18 janvier 2019

/TPZ.AL/ 

More in KRYESORE, LAJME
Kryemadhi deklaroi se i kanë kërcënuar vajzën, Ilir Meta: Nuk e kam idenë për cfarë e ka fjalën

Presidenti Meta ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ndërkohë që bashkëshortja e tij, Monika Kryemadhi ka qenë e...

Close