X

Denoncimi: Ja si Policia po u bën presion studentëve pasi i thërret në komisariat

Ish-kryeministri Sali Berisha ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresë të tij.

Me anë të një postimi në rrjetet sociale ka publikuar denoncimin e një prindi, i cili shprehet se djali i tij, student, është thirrur në komisariatin nr.1 dhe i është bërë presion, për shkak se ai merr pjesë në protestë.

Postimi i plotë i Berishës:

Ndal terrorit policor ndaj studenteve greviste!

Prindi dixhital denoncon presionin policesk te Edi Rames ndaj te birit student grevist. sb

Doktor pershendetje jam Baftjar Nela me kane thirre djalin tim Aleksandrin ne oren 15:00 te Komisariati i Policise Nr. 1, per ti bere presion pasi ka dy muaj qe merr pjese rregullisht ne proteste edhe pse eshte student ne vitin e 2 master ne juridik.

Botoje pa problem.

More in LAJME
Flet avokati i “Eskobarit të Ballkanit”, ja çfarë përmban dosja një mijë faqëshe “Balili”

Avokati i Kelmend Balilit, Theodhori Sollaku, të enjten, deklaroi se nuk ekziston asnjë provë ligjore që mund të implikojë Klement...

Close