X

Skandal/ Zbardhet përgjimi, Ulsi Manja i kërkoi Çukos transferimin e policit nga Kruja në Tiranë

Një investigim i “Zërit të Amerikës”, ka zbuluar një mega skandal me punësimet në administratën shtetërore, konkretisht në drejtorinë e burgjeve. Prokuroria kishte vënë nën përgjim ish drejtorin e burgjeve, Arben Çuko dhe bisedat e regjistruara ekspozojnë ndërhyrjet flagrante të deputetëve të Partisë Socialiste dhe zyrtarëve të kabinetit të kryeministrit, në punësimet e militantëve dhe ndërhyrje të tjera, si transferimi i punonjësve.

Një nga personat që ka rënë në rrjetën e përgjimeve është deputeti i Partisë Socialiste, Ulsi Manja. Në një bisedë mes Manjës dhe Çukos, të publikuar nga Zëri i Amerikës, deputeti socialist i kërkon drejtorit të burgjeve, transferimin e një punonjësi policie nga Kruja në Tiranë, kërkesë që drejtori i burgjeve e pranon dhe kërkon emrin e personit që duhet të transferojë.

Përveç deputetit Manja, mes zyrtarëve që kanë komunikuar me zotin Çuko, për punësime, transferime, apo që përmenden në biseda nga palë të treta, janë deputetët e PS: Klodiana Spahiu, Blerina Gjylameti, Paulin Sterkaj dhe shefja e kabinetit të kryeministrit, Vali Bizhga.

LEXO EDHE: 

Video/ Kur Edi Rama kërkonte votat e shqiptarëve për të çuar tepsinë për skrap

Investgimi i plotë i “Zërit të Amerikës”: 

SUPER SKANDAL/ Ja si PS ka punësuar militantët nëpër burgje

/TPZ.AL/

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Shehaj ironi me Ramën: Ti je i vetmi zë i së vërtetës në botë

Deputeti i PD-së Agron Shehaj ka ironizuar kryeministrin Edi Rama pas reagimit të tij ndaj investigimit të Zërit të Amerikës...

Close