X

Tronditet Parisi, shpërthim i fortë në kryeqytet. Raportohen të plagosur (FOTO+VIDEO)

Një shpërthim i madh ka tronditur Parisin, thonë autoritetet franceze. Shërbimet e urgjencës jane njoftuar per nje shperthim te forte mengjesin e sotem, qe thuhet se ka shkaktuar edhe te plagosur.

shpethim

Fotot e ndara në mediat sociale treguan shtrirjen e madhe të shpërthimit, i cili duket se ka shkatërruar katin e parë të një ndërtese.

shperthim1

Banoret jane evakuauar dhe te tjere jane keshilluar te shmangin zonën ndërsa ekipet kane nderhyre ne vend per te ndihmuar banoret.

Shkaku i shpërthimit ende nuk dihet, megjithatë ka raporte se kjo ishte për shkak të rrjedhjes së gazit në një furrë buke.

Mendohet se mund të ketë disa te plagosur, por policia ende nuk ka bërë ndonjë konfirmim.

321

More in BOTA
Shpërthim në qendër të Parisit, disa të plagosur

Një shpërthim i fuqishëm është dëgjuar mëngjesin e sotëm në lagjen Opera, në Paris. Shpërthimi ndodhi mëngjesin e së shtunës...

Close