X

Shpërthim në qendër të Parisit, 4 të vdekur (Video)

Një shpërthim i fuqishëm është shënuar në qendër të Parisit mëngjesin e së shtunës. Lajmi është konfirmuar nga policia, e cila thotë se shpërthimi ndodhi në Rue de Trevise për shkak të rrjedhjes së gazit në një furrë buke.

 • foto galeri
 • foto galeri

Siç raportojë mediat vendase të cilat citojnë burime nga policia, një pallat është në flakë dhe  deri tani është raportuar për 4 persona të vdekur dhe 32 të plagosur, 8 prej të cilëve në gjendje të rëndë

 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri
 • foto galeri

Policia iu ka bërë thirrje qytetarëve që të shmangin sa më shumë kalimin në këtë zonë, për shkak se ende vijon të jetë i pranishëm rreziku. Si pasojë e kësaj është shkaktuar zjarr dhe panik në zonë. Imazhet pas shpërthimit janë postuar në Twitter.

Le Grand Forum@LeGrandForumFM2

9e samedi de mobilisation : entre Bourges et Paris, à quoi s’attendre aujourd’hui ?

Suivez le fil

Visualizza l'immagine su Twitter

Le Grand Forum@LeGrandForumFM2

🚨 Une grosse détonation a été entendue il y a quelques minutes, non loin de république,rue Trévise.

🚨 Il s’agit d’une explosion de gaz dans une boulangerie dans le 9eme arrondissement de Paris

Plusieurs rues ont été bouclées par les forces de l’ordre. pic.twitter.com/F7wDvkSPs0

Video incorporato

More in BOTA
Tronditet Parisi, shpërthim i fortë në kryeqytet. Raportohen të plagosur (FOTO+VIDEO)

Një shpërthim i madh ka tronditur Parisin, thonë autoritetet franceze. Shërbimet e urgjencës jane njoftuar per nje shperthim te forte mengjesin...

Close