X

Studentët përballë policisë, ngrenë barrikada për të mbajtur të mbyllura dyert e fakulteteve

Që prej mesnatës, policia ka ndërhyrë në auditoret e Fakulteteve të Tiranës, duke u ndeshur me studentët në përpjekje për të hapur dyert dhe për t’i dhënë fund ngujimit të tyre në ambientet e fakulteteve.

Studentët kanë ngritur barrikada me mjete si karrige dhe tavolina, për të mbajtur të mbyllura dyert e fakulteteve.

Policia është ndeshur fizikisht me studentët dhe disa prej këtyre të fundit janë plagosur lehtë, ndërkohë që shprehen se kauzës së tyre do i shkojnë deri në fund, duke vijuar bojkotin.

More in AKTUALITET, LAJME
Ligji për mediat/ Shkullaku: Tentativë për t’ju mbyllur gojën gazetarëve, jemi një hap larg regjimeve totalitare

Armand Shkullaku, ka deklaruar se projektligji për mediat që parashikon krijimin e një Këshilli Etike që do të vendosë gjoba...

Close