X

Skandali me DH Albania, anulohet tenderi i lotit të parë për Unazën e re

Ministri i Infrastrukturës dhe Energjetikës, Damian Gjiknuri ka deklaruar se kompania fitues në një nga lotet e projektit të “Unazës së Re” ka falsifikuar dokumentet dhe kjo është dokumentuar edhe nga autoritetet amerikane.
“Kam komunikuar për të marrë informacione . Nga përgjigjet e ardhura dje,  një pjesë  e paraqitur nga DH nuk është e saktë , por e falsifikuar. Pas marrjes së këtij konfirmimin, ARRSH ka zgjidhur kontratën. Sot që flasim ARRSH ka bërë ndërprerjen e kontratës”, tha ai.

Denoncimi u bë një javë më parë në emisionin të paekspozuarit.

Lexo edhe:

Ekskluzive/ Zbulohet skandali, kompania që fitoi tenderin e Unazës së Re, falsifikoi letrën e Sekretarit të Shtetit të Delaware të SHBA-së

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
FOTO/ Pankartat pikante të studentëve: “Tarifave u themi s’kena me u pa mo”

Studentët po protestojnë këtë të martë në të gjithë vendin. Ata kanë marshuar në Bulevardin Dëshmorët e Kombit për t’u...

Close