X

Gjermani, Rusi, Luksemburg/ Studentët shqiptarë në të gjithë botën solidarizohen me protestat në Shqipëri

Të rinj shqiptarë që studiojnë në universitetet e Europës dhe të botës janë solidarizuar me bashkëmoshatarët e tyre që po protestojnë prej gati një javë në Tiranë dhe qytete të tjera të Shqipërisë.

Faqja ‘Universiteti.info’ ka publikuar një video ku përmblidhen disa prej mesazheve që vijnë nga studentët shqiptarë në Gjermani, Rusi, Luksemburg, Britani dhe Francë.

Ata u bëjnë thirrje të rinjve në Shqipëri që të bëhen pjesë e protestës dhe të mbështesin ndryshimin, pasi vetëm në këtë mënyrë mund të vijë zhvillimi në Shqipëri.

Në rrjetet sociale janë publikuar gjatë këtyre ditëve mesazhe të studentëve shqiptarë nga shtete të ndryshme në botë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
SHBA: Demokratët mund të kërkojnë seanca për procesin e shkarkimit të Presidentit Trump

Një ligjvënës me peshë tha se demokratët në Dhomën e Përfaqësuesve mund të ndërmarrin seanca për procesin e shkarkimit të...

Close