X

Përfaqësuesi i DH Albania/ Sistemi TIMS tregon se Avdjol Dobi u largua nga Shqipëria në Korrik dhe nuk u kthye më

Përfaqësuesi ligjor i kompanisë, DH Albania, Avdjol Dobi, rezulton sipas sistemit TIMS, se është larguar nga Shqipëria në datën, 17.07.2018 nëpërmjet pikës kufitare të Muriqanit, duke përdorur kartën e tij të identitetit. Sipas sistemit TIMS, ai nuk rezulton të jetë kthyer në Shqipëri që prej asaj date.

Dobi është paraqitur përpara noteres për të noterizuar dokumentat e kompanisë, në datën 12.07.2018, pra vetëm 6 ditë përpara largimit nga Shqipëria.

Të Paekspozuarit, publikoi ditën e djeshme dokumentat e falsifikuara në Qendrën Kombëtare të Biznesit, me anë të të cilave, Dunwell Haberman ka krijuar imazhin e rremë se është themeluar në 25 Qershor të vitit 1998, kur në fakt është themeluar në 25 Qershor 2018, fakt i konfirmuar nga zyra e Sekretarit të Shtetit të Delaware, për emisionin “Të Paekspozuarit”.

Mësohet se në Delaware të SHBA-së, kanë nisur hetimet për kompaninë Dunwell Haberman.

/TPZ.AL/

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
“Ik thyej qafën se të është mbushur kupa”, komentuesit masakrojnë Ramën

Në përpjekje për të qetësuar mijëra studentë që protestojnë prej tre ditësh para Ministrisë së Arsimit, kryeministri Edi Rama të...

Close