X

Pano Soko: Tenderi për Unazën, vjedhje e hapur, ja përse u nda në tre lote

Eksperti i Ekonomisë Pano Soko,  i  ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka folur për skandalin e denoncuar mbrëmjen e sotme,  për falsifikimin e dokumentave të Departamentit të Shtetit të Delaware, nga kompania Dunwell Haberman (degë e kompanisë DH Albania), e cila ka fituar tenderin për rindërtimin e Unazës së Madhe.

Soko theksoi se tenderi është ndarë në tre lote, sepse nëse një prej kompanive arrinte shifrën mbi 25 milionë euro, atëherë do të duhej të bëhej një tender ndërkombëtar.

“ Është një vjedhje e hapur, dhe e mirëmenduar ,pasi jo më kot është ndarë në tre lote, dhe pikërisht Loti I parë ka shumën më të madhe “

/TPZ.AL /

LEXO EDHE: 

Ekskluzive/ Zbulohet skandali, kompania që fitoi tenderin e Unazës së Re, falsifikoi letrën e Sekretarit të Shtetit të Delaware të SHBA-së

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Andi Bushati: Sot kemi provën se ku do të shkojnë paratë e vjedhura nga tenderi i Unazës së Madhe

Në emisionin "Të Paekspozuarit", u transmetua një investigim tronditës, që tregonte se kompania Dunwell Haberman (kompania mëmë e DH Albania)...

Close