X

Shirat përmbysin Durrësin/ VIDEO

Reshjet e dendura të shiut, që nga mbrëmja e djeshme, kanë shkaktuar probleme në shumë rrugë të Durrësit.

Rrjeti i kanalizimeve nuk e ka përballuar dot situatën dhe zona të caktura janë përmbytur. Kalimi ka qënë i pamundur si për kalimtarët, ashtu edhe për makinat.

Reshjet intensive në Durrës nisur që dje kanë vazhduar edhe në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Sipas IGJEUM, reshjet mesatare, 15 – 45 mm / 24 orë në këtë qark do të jenë edhe sot të pranishme me mundësi që të shfaqen fenomene hidrometeorologjike problematike.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Drogë nga Shqipëria drejt Italisë, 41 të arrestuar

Një operacion paralel antidrogë është duke u zhvilluar në Pulja, në provincat e Leçes, Brindizit dhe Barit. Mediat italiane raportojnë...

Close