X

Klevis Balliu: Rama, fund si Gaddafi. Çfarë bisedova me policët

Fund si “Gaddafi”, këtë parashikon deputeti i Partisë Demokratike, Klevis Balliu për kryeministrin shqiptar Edi Rama.

Nga studio e emisionit “Politika Online”, Balliu kërkoi që qeveria të ulet në dialog me përfaqësinë e protestuesve që preken nga projekti i Unazës së Re.

Duke fajësuar qeverinë për dhunën e shkaktuar në radhët e policisë dhe të banorëve, Balliu theksoi vendosmërinë e protestuesve në arritjen e së drejtës së tyre. Për gazetarin Harbi Aliaj, deputeti tregoi bisedën që bëri me drejtuesit e policisë gjatë protestës së dhunshme.

Po ashtu deputeti demokrat kërkoi nisjen e hetimeve ndaj projektit, koston e së cilit e konsideroi të papranueshme./gsh.al

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Bie në kontakt me energjinë, plagoset 92-vjeçari në Vlorë

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur sot në Vlorë, ku 92-vjeçar ka rënë në kontakt me energjinë elektrike. Ngjarja ndodhi...

Close