X

Aksident masiv në Serbi, 7 të vdekur dhe 49 të plagosur

Një aksident i rëndë ka ndodhur gjatë ditës së sotme në Serbi, ndërsa kanë humbur jetën 7 persona dhe 49 të tjerë janë plagosur.

Aksidenti ka ndodhur në autostradën Beograd-Nish në pjesën ndërmjet qyteteve Quprija dhe Jagodina.

Në aksidentin tragjik janë përfshirë mbi 40 automjete të cilat janë përplasur me njëra tjetrën.

Dyshohet se shkak i aksidentit ka qenë fushëpamja e dobët e rrugës për shkak të mjegullës së dendur.

More in BALLKAN, LAJME
Makina me drogë kalon në Qafë-Botë, kapet në Igumenicë

Polica greke ka sekuestruar sot 115 kg marijuanë në Igumenicë, që thuhet se vinte nga Shqipëria. ‘BalkanWeb’ mëson se në...

Close