X

Të rinjtë shqiptarë/ Tufa parash, orë dhe makina luksoze, media britanike publikon videon

Media britanike “Daily Mail”, ka publikuar një video, ku shfaqen të rinjtë e pasur të Shqipërisë, të cilët ekspozojnë shuma të mëdha parash në cash, orë të shtrenjta dhe makina super luksoze. “Të rinjtë e pasur shqiptarë, shi me kartmonedha të ndryshme” shkruhet në videon e publikuar nga media britanike.

Nuk është hera e parë që mediat ndërkombëtare shkruajnë për të rinjtë e pasur të Shqipërisë, kryesisht për faktin se Shqipëria është një vend i varfër. Pamje të tilla, tregojnë jetën e një numri shumë të vogël personash, ndërsa pjesa më e madhe e të rinjve kanë vështirësi ekonomike dhe shpesh nuk përballojnë dot studimet apo  shpenzime bazike në jetën e tyre.

VIDEO: 

/TPZ.AL/ 

More in AKTUALITET, LAJME, Magazine
Dogji qëllimisht 7 Dynym vreshta, kapet i riu

Policia e Sarandës ka arrestuar 25 vjeçarin Sajmir Abduli, pasi ky i fundit ishte shpallur në kërkim për zjarrevënie të...

Close