X

Kapen me mbi 100 kg drogë, ja kush janë të arrestuarit

Zbardhen emrat e shqiptarëve të arrestuar me droge në Igumenocë më herët gjate kësaj të premteje.

Renols Metat Meta, i datëlindjes 1989, lindur në Burrel e banues në Sarandë dhe Jurgen Vladimir Gjonaj 24-vjec, janë vënë në pranga, bëri me dije policia greke. Në makinën me të cilën lëviznin u gjetën rreth 51 kg kanabis.

Një tjetër person është arrestuar po këtë mëngjes në Igumenicë, në një tjetër aksion policor. Ai është Grisild Ajet Qoku, 30-vjec nga Delvina. Në mjetin me të cilin lëvizte u gjetën rreth 77 kg kanabis.

***

Droga merr më qafë 3 shqiptarë, shoferi kishte mbushur makinën, kurse dy të tjerë…

Sekuestrohen mbi 128 kg marijuane ne dy operacione te ndryshme te policise greke ne kufirin greko-shqiptar prane Igumenices.

droge

Ne aksionin e mengjesit te sotem ne Petusiou, Igumenice, u ndalua nje automjet qe vinte nga kufiri i gjelber ne te cilin u gjeten dhe sekuestruan 41 pako me 77 kg 270 gram marijuane. Policia ka vene ne pranga shoferin shqiptar 30-vjec.

Nderkohe qe pas mesnate ne rrugen bujqesore ne Drimitsa, Igumenice, u kapen dy shtetas shqiptare 24 dhe 29-vjec, teksa transportonin ne kembe canta qe permbanin 48 pako me 51 kg 10 gram marijuane. Ne total jane sekuestruar 128 kg 280 gram marijuane, 1370 euro, 3 celulare, 1 automjet

droge1 drpge2 droge3 droge4

More in AKTUALITET, LAJME
Gjykata Administrative e Apelit shtyn vendimin, fati i ‘Velierës’ vendoset në 24 shtator

Gjykata Administrative e Apelit ka shtyrë vendimin për "Velierën". Gjatë seancës që u zhvillua këtë të premte në Tiranë, trupa...

Close