X

Duel për titullin e IBF, boksieri Frampton matet lakuriq

Carl Frampton është detyruar të zhvishet krejtësisht për tu peshuar përpara ndeshjes së boksit kundër Luke Jackson. Momente delikate në Belfast, me Frampton, 31 vjecar, që është munduar të mbulohet me duar.

Fatmirësisht për Jackal, ka rezultuar 51.1 kg, gati gjysëm kg më i rëndë se Aussie. Stafi i tij ka mbajtur një peshqir përpara boksierit që ka qenë pengesa e vetme mes irlandezo-veriorit dhe kamerave.

Frampton kërkon një fitore impresionuese kundër Jackson, duke shpresuar të sigurojë një duel për titullin e IBF në peshën pupël kundër kampionit Josh Warrington përpara mbylljes së vitit.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Ikën nga Shqipëria edhe “krahu i djathtë” i Donald Lu

Zv.ambasadori amerikan në Tiranë David Muniz para largimit të tij nga Shqipëria, pasi i mbaroi mandati ka bërë një video...

Close