X

Një tërmet i fuqishëm me magnitudë 5.2 dhe thellësi 9 km trondit Italinë

Një tërmet i fuqishëm ka goditur në Molise të Italisë mbrëmjen e sotme. Sipas raportimeve të mediave italiane, lëkundjet janë ndjerë edhe në Abruzzo, Campania e Puglia.

Sipas Ingv (Qendrës kombëtare italiane të Tërmeteve) tërmeti ka qenë me magnitudë 5.2 dhe thellësi 9 km.

Tërmeti raportohet ka shkaktuar panik te banorët. “Për momentin, nuk ka lajme për dëme materiale apo persona të lënduar”, raporton ANSA.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in BOTA, LAJME
Kukësi i pafat, fiton por nuk mjafton për kualifikimin

Kukësi i ka dhënë lamtumirën pjesëmarrjes në Ligën e Europës duke u eliminuar, edhe pse ka fituar 2-0 ndeshjen e...

Close