X

Korçë, kapen 20 refugjatë me shtetësi siriane, irakiene dhe palestineze

Në Korçë janë kapur 20 refugjatë me shtetësi siriane, irakiane dhe palestineze.

Midis tyre ka femra dhe fëmijë. Refugjatët u kapën në fshatrat Trestenik, Vishoticë dhe Braçaj.

Atyre u janë marrë deklaratat në Drejtorinë e kufirit dhe migracionit dhe u nisën drejt qendrës së azilkërkuesve në Tiranë.

More in AKTUALITET, LAJME
Korrigjimi i kufijve/ Berisha: Rama rrezik për kombin shqiptar, ra dakord me Vuçiç

Ish-kryeministri Sali Berisha thotë se kryeministri Edi Rama ka rënë dakord me presidentin serb Aleksandar Vuçiç për ndarjen e Kosovës....

Close