X

E pabesueshme/ Ja kush është lojtari i tretë italian më i paguar në botë që s’ka luajtur asnjëherë me kombëtaren

A e dini se kush është sportisti i tretë italian më i kushtueshëm në botë?

E ka zbuluar Corriere.it përmes një artikulli kushtuar futbollistit që nuk ka luajtur asnjëherë me kombëtaren italiane, por sot kushton jo pak, por 80 milion euro.

Ai quhet Cristiano Piccini dhe luan në ligën spanjolle me Valencian.

I lindur në Viola, fans i çmendur i Fiorentinës (si babai dhe gjyshi i tij) ai më parë ka veshur fanellën e Carrareses, Spezias dhe Livornos.

Slogani i tij është “dedikimi” që e ka ngulitur fort në memorie edhe në profilin e tij në Instagram ku ka 80 mijë ndjekës.

Ai është 26 vjec dhe endërron që një ditë të veshë fanelën e kaltër sepse sa për rekordet ai e ka thyer një tashmë

More in SPORT
Plas te Kukësi, Cungu mendon dorëheqjen: Nuk ka shpresë!

Armando Cungu ka shpërthyer! Trajneri i Kukësit, pas humbjes 5-2 në Gjeorgji, në një intervistë të dhënë për “RTSH Sport”,...

Close