X

Zaganjori në Veting: Kam firmosur mijëra vendime, asnjë cent nga korrupsioni

Kryetari i Gjykatës së Lartë Xhezair Zaganjori ishte sot para Komisionit të Pavarur të Kualifikimit. Zaganjori preferoi të mbrohej vetë para trupit gjykues. Ndërkohë sa i takon integritetit të figurës dhe pasurisë u shpreh: “Kam 40 vite punë, kam firmosur me mijëra vendime dhe nuk kam përfituar asnjë cent në mënyrë korruptive”.

Zaganjori përmendi para trupës gjykuese se ka pasur një eksperiencë të pasur, shumë angazhime profesionale dhe se pasurinë e tij e ka vendosur me ndershmëri.

More in AKTUALITET, LAJME
Valbona/ Deputeti i PS thumbon Ramën: Shpresoj të mos na urrejnë për të këqijat që s’i ndaluam dot!

Deputeti i Partisë Socialiste, Besnik Bare i ka kërkuar kolegëve të tij të PD-së që të reagojnë ndaj masakrës që...

Close