X

Audiopërgjimi i Agron Xhafajt/ Vasili: Do i bëjnë derman në Angli, në Itali nuk u pranua të…

Sot u be publik ne media se audiopergjimi i vellait te ministrit te brendeshem nuk eshte pranuar te verifikohet e ekspertohet nga Italia dhe po kerkohet ne Angli qe t’i behet nje derman”. Kështu thotë ne nje postim ne rrjetet sociale kreu i grupit parlamentar te LSI, Petrit Vasilim i cili kerkon qe kryeministri Rama të “ndiqet penalisht se genjeu per audiopergjimin”, teksa thote gjithashtu se kryeprokurorja sipas tij ka nje siklet qe nuk vepron.

petrit vasili konference

REAGIMI I PLOTE:

Rama te ndiqet penalisht se genjeu per audiopergjimin,ç’siklet ka….kryeprokurorja qe s’vepron!?

Sot u be publik ne media se audiopergjimi i vellait te ministrit te brendeshem nuk eshte pranuar te verifikohet e ekspertohet nga Italia dhe po kerkohet ne Angli qe t’i behet nje derman.

Kryeministri mashtroi ne menyre ordinere ne 16 maj kur deklaroi publikisht dhe live se e kishte bere vete si verifikimin dhe kishte dale i paster.Lexojeni vete se ç’tha me i rendomti i genjeshtareve, kryeministri i vendit:

“Unë kam kërkuar nga një agjenci e specializuar ndërkombëtare për ekspertizën e këtij incizimi,

Unë e kam marrë mbrëmë përgjigjen e analizës shkencore mua ajo pergjigje me mjafton, per tju thene juve se jemi por para nje akti mashtrimi te opinionit publik me nje material jo autentik”.

Kryeministri pra mashtron publikisht dhe ben deklarata,gjoja hetime e verifikime te paligjshme me qellim mashtrimin e opinionit,deformimin e hetimit dhe imponimin e rezultateve te tij.

A hap dot hetim Arta Marku para nje faji penal te tille te madh sa nje mal?

Ha ha ha po si mund ta beje kryeprokurorja kete? Mbetet qe kryeministri po te doje mund te hetoje kryeprokuroren e kunderta nuk mund te ndodhe kuuuurre.

Sa gjynah kryeprokurorja e shkrete…..

Shqiptaret jane shume te qarte qe kane nje kryeminister halabak dhe nje hiç kryeprokurore.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Skandali / Çfarë po hanë shqiptarët, bukë me ngjyrues?

Buka është ajo që konsumojmë çdo ditë dhe në tre vakte, por duket edhe këtu jemi të mashtruar dhe të...

Close