X

Vrasja e të riut për një karikues, rrëfimi dramatik i prindërve të Marvi Mihalit

Studenti i shkëlqyer i Juridikut, Marvit iu ndërpre jeta pabesisht, pafajësisht nw 31 korrik 2017, duke shkaktuar dramën më të madhe, për dy prindërit e tij. Marvi ishte djali i vetëm i Pavllo Mihalit, atleti i njohur shqiptar, njëherësh edhe rekordmen në sportin e hedhjes me shkop.

Pothuajse 10 muaj pas kësaj tragjedie, e ëma e Marvi Mihalit, Mira Mihali, rrëfen për “Të Paekpsozuarit”, jetën dramatike pa djalin e tyre të vetëm.

“Dora kriminale ma vrau, pabesisht, pafajësisht. Për ne nuk ka më jetë”, thotë Pavllo Mihali, babai i Marvit, të vrarë një vit më parë.

“Ata ngritën kurthin dhe deshën të vrasin. Si mund të vrasësh për një karikues, si mund të rrish me thika në mes të Tiranës. Kush janë ata!?”, thotë nëna e Marvit.

/TPZ.AL/

Rrëfimi i prindërve të Marvi Mihalit:

Video e vrasjes së Marvi Mihalit:

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME, VIDEO
Gazetarja e kronikës: Ja çfarë rrëmbyen grabitësit në Prokurorinë e Durrësit

Gazetarja e ‘News24’, Klodiana Lala të enjten është shprehur në lidhje me grabitjen në Prokurorinë e Durrësit në orët e...

Close