X

Reagon për herë të parë Edi Rama: Saimir Tahiri bëri një akt dinjitoz, nuk kisha dijeni

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama, të enjten, është shprehur se dorëheqja e ish-ministrit Tahiri ishte një akt dinjitoz, ndërsa theksoi se nuk gjykon asgjë për atë se çfarë thuhet në lidhje me rastin, pasi është një rast që i takon Saimir Tahirit dhe drejtësisë.

Rama deklaroi në emisionin Opinion se është një akt që nuk duhet të merret me llafet e kazanit mediatik, ai prej 6 muajsh nuk është pjesëtar i grupit parlamentar të PS.

Ao pohoi se nuk kishte dijeni per kete veprim te ish-ministrit te tij.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME
A ka Tahiri marrëveshje me Ramën për mandatin? Ja si përgjigjet ish Ministri

Shumë zëra flasin për një marrëveshje të mundshme mes kryeministrit Edi Rama dhe ish Ministrit të Brendshëm, Saimir Tahiri, për...

Close