AKTUALITET, 30 Prill 2018, 20:32

Horror në Francë/ 13-vjeçarja gjendet e vrarë 3 ditë pas zhdukjes. Autori rrëfen dhe përdhunimin

Një vajzë 13-vjeçare është përdhunuar dhe më pas vrarë në veri të Francës nga një burrë, i dënuar më parë për dhunë seksuale ndaj të miturve por që dukej se ishte sistemuar dhe kishte krijuar një familje.

E vogla, Angelique ishte zhdukur nga shtëpia e saj në Wambrechies, pranë Lille më 25 prill.

angelique-

Autori, 45-vjeçari David R. ka rrëfyer menjëherë krimin e tmerrshëm. Ai u arrestua pak orë pas gjetjes së kufomës së viktimës, të shtunën në mbrëmje në një pyll. Dëshmitar kyç është një fëmijë 10 vjeç, shok i viktimës.

david2-

Djali e pa Angelique duke u larguar, me sa duket vullnetarisht, me të dyshuarin, Djali u dëgjua dy herë nga hetuesit, madje ai u shpjegoi atyre atë që ai pa në vendin e ngjarjes. Me ndihmën e tij u bë një skicë, që çoi në identifikimin dhe arrestimin e të dyshuarit.

Mort d'Angéliqueangelique_wambrechies-