X

“I dënuar 8 vite burg për trafik droge”, ekstradohet nga Holanda 51-vjeçari shqiptar

Një shtetas kosovar është ekstraduar nga Holanda për të vuajtur dënimin me 8 vite burgim në Shqipëri. Fatmir Maliqi është dënuar nga Gjykata e Krimeve të Rënda në Tiranë për trafik droge.

Njoftimi i policisë

Nga Interpol Tirana u krye ekstradimi nga Holanda drejt vendit tonë, i shtetasit kosovar në kërkim ndërkombëtar:

Fatmir Maliqi, 51 vjeç, lindur në Gjilan, Kosovë.

Gjykata e Shkallës së Parë për Krimet e Rënda Tiranë e ka dënuar me 8 vite burg për veprën penale “Trafikim i lëndëve narkotike”.

Si rezultat i bashkëpunimit të Interpol Tirana me Interpol Holandën, u bë i mundur arrestimi i tij në Holandë, duke u finalizuar me ekstradimin e tij drejt vendit tonë.

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Atentati i supozuar ndaj Doshit, pas 3 vitesh dosja në Gjykatën e Tiranës

Kanë kaluar 3 vite nga atentati i supozuar që trazoi politikën vend, por dosja për Tom Doshin, Mark Frrokun dhe...

Close