X

Video/ Kur Rama tallej me brekët e të ndjerës Violeta Manushi

Ironia që Edi Rama bëri me brekët e ish aktores të Teatrit Kombëtar, ka mbetur një nga batutat e tij më të përfolura. Ai e tha atë gjatë emisionit Ajsberg të Artur Çanit kur po debatonte me aktorët në vitin 2002 nëse duhej prishur apo duhehj ruajtur godina e teatrit kombëtar. Me ironi therëse ish kryebashkiaku që ishte i vendosur për shkatërrimin duke mos përfillur asmablin “Monument Kulture” që kishte shpallur vetë Ii’u drejtua aktorëve: “Epo ruajini dhe brekët e Violeta Manushit si monument Kulture”. Në atë kohë nga salla u ngrit Luftëtar Paja që plot pathos teatral ia ktheu: “Brekët e Violeta Manushit janë të arta”

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in LAJME, Magazine
Rama për Politico: Serbia nuk hyn në BE para Shqipërisë

Bindjen se Serbia nuk do të anëtarësohet në Bashkimin Europian para Shqipërisë, Kryeministri Edi Rama e ripërsëriti në një intervistë...

Close