X

Andi Bushati: Veliaj ka pushtuar ekranet, sepse mbyll pazaret me pronarët e mediave (video)

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ku u diskutua propaganda e pushtetit, shpjegoi rastin më tipik të kapjes së mediave më të mëdha të vendit. Sipas Bushatit, kryetari i Bashkisë së Tiranës, ka pushtuar të gjitha ekranet e vendit, sepse pronarët e mediave kanë interesa të lidhura ngushtë me të. Bushati tha se në këmbim të lejeve të ndërtimit apo benefiteve të tjera, Veliaj parakalon në ekrane, duke mbjellë pemë, duke prezantuar jelekët e zjarrëfikësve dhe duke uzuarpuar hapësirën mediatike me propagandë. (shih videon më poshtë)

 

/TPZ.AL/

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, LAJME, VIDEO
Arrestimet në Lezhë, nga kryetari i Bashkisë deri tek xhaxhai i ish-deputetit

Kryetari i Bashkisë Lezhë, Fran Frrokaj dhe Kryetari Këshillit të Qarkut Lezhë, Gjok Ndoka, ishin midis 12 zyrtarëve të arrestuar...

Close