X

Oligarkia në Shqipëri/ Samir Mane debaton me Andi Bushatin dhe Ylli Rakipin

Biznesmeni Samir Mane, ka qenë i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, për të debatuar lidhur me pushtetin që ushtrojnë biznesmenët tek politika dhe instalimin e një sistemi oligarkik në Shqipëri.  Mane është pyetur nëse ai është një oligark, përcaktim të cilin e ka refuzuar në mënyrë kategorike, duke thënë se ai nuk ka influencë në politikë apo miqësi me politikanët. Në studio ka patur debate mes të ftuarve për raste konkrete, që përfshijnë bizneset e zotit Mane dhe ku sipas analistëve ka patur favorizim për shkak të lidhjeve me politikën. Ndiqni videon e mëposhtme për një përmbledhje të debatit.

/TPZ.AL/ 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in KRYESORE, VIDEO
Bushati ja thotë në sy Manes: Veliaj tradhëtoi votuesit, sepse e kapën peng oligarkët si ju!

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin "Të Paekspozuarit", ka debatuar me biznesmenin Samir Mane, lidhur me ndërtimin e kullave...

Close