X

VIDEO/ ‘Edhe muret kanë veshë’! Nisma e re për dosjet e ish-sigurimit

Autoriteti për Informimin mbi Dokumentet e ish Sigurimit të Shtetit nisi të martën në Shkodër projektin e ri “Edhe muret kanë veshë” për mbledhjen e dëshmive gojore të ish të burgosurve dhe të përndjekurve politikë të regjimit komunist.

Drejtoresha e Autoritetit Gerta Sula tha se është e rëndësishme që dokumentet që ndodhen në arkivat e ish sigurimit të plotësohen edhe me dëshmi gojore të personave që vuajtën gjatë regjimit komunist. /VOA.

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Drejtori Ardi Veliu takohet me Shefin e Policisë Greke, çfarë u diskutua

Drejtori i Policisë Ardi Veliu, në një vizitë në Janinë, të Greqisë, ka takuar Shefin e Policisë Greke, Jejtnant Constantine....

Close