X

Bojaxhi: Në Shqipëri po krijohet një grup oligarkësh ilegal

Gjergj Bojaxhi, duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit”, lëshoi akuza të forta duke thënë se në Shqipëri po krijohen një grup oligarkës ilegal, të cilët kanë vënë para nëpërmjet koncesioneve, bixhozit.

Bojaxhi: Nuk mund të ndërtohen kullat ngjitur me njëra-tjetrën. Një pas presidencën dhe një pas pallatit, janë njerëz që janë lidhur me kompanis bastesh dhe lojra bixhozi. Këtu po krijohet një grupim ilegal oligarkësh. Shumica e parave janë të mbledhura me favore, me tendera me koncesione, në mënyre ilegjitime, dhe shoqëria sot sipërmarësit i shikon si kulak. Këto njerëz sot do bëhen më të fuqishëm, pasi klasa politike vazhdon ti ushqejë duke prekur zonat e vjetra të Tiranës. Sot Veliaj dhe Rama, po ndërtojnë në zonat e identitit të Tiranës, pikërisht aty./TPZ.AL/

 

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Bojaxhi: Ata që po ndërtojnë kulla, vijnë nga bizneset e kazinove

Aktivisti Gjergj Bojaxhi, duke folur në emisionin “Të Paekspozuarit” deklaroi se kullat në Tiranë po i ndërtojnë pushtetarët dhe biznesmenët...

Close