X

VIDEO E RENDE/ Tifozët hyjnë në fushë dhe masakrojnë lojtarët

Një ngjarje e rëndë ka ndodhur në futbollin turk. Në ndeshjen mes skuadrës nga Çanakale, Yeni Çanspor dhe asaj nga Stambolli, Sultangazi ka pasur një rrahje masive.

Në fund të takimit të mbyllur me rezultatin 2-2 tifozët e skuadrës vendase kanë hyrë në fushë dhe kanë sulmuar lojtarët miq. 4 prej tyre janë dërguar në spital me dëmtime të rënda. Dhuna vazhdoi edhe në dhomat e zhveshjes. Policia ka nisur hetimet për arrestimin e autorëve.

More in LAJME, SPORT
Ndërpritet vetingu për ish-gjyqtarin Imeraj, u dorëhoq nga Kushtetuesja

Komisioni i Pavarur i Kualifikimit ka ndërprerë vetingun për Besnik Imerajn, ish-anëtarin e Gjykatës Kushtetuese i cili dha dorëheqjen rreth...

Close