X

Berisha: Mega-afera e inceneratorëve, është dora e Edi Ramës!

Ish kryeministrit Sali Berisha, teksa foli për koncesionet e dhëna nga qeveria denoncoi edhe dhënien e 3 inceneratorëve që do të djegin mbetjet urbane në Tiranë, Fier dhe Elbasan.

“Afera e inceneratorëve është e paimagjinueshme. I njëjti person që ka djegësin e Elbasanit, merr të Fierit dhe Tiranës. I merr koncesionet me çmim të lartë nga buxheti i shtetit dhe i blen tek italianët me çmim të ulët. Bëhen procedura ku firmosin 9 ministra brenda 1 dite dhe kjo bëhet vetëm me bekimin e kryeministrit Rama. Për inceneratorin e Fierit, janë bërë 6.5 milion euro pagesa ndërkohë që ende ska filluar asnjë punim për ndërtimin e tij.”– u shpreh Berisha”

Aferat dhe shkeljet për ndërtimin e 3 inceneratorëve janë denoncuar më herët edhe Tpz.al.

Njeriu misterioz që ka përfituar qindra miliona euro konçesione, me plehra

Njeriu misterioz që shiti 9 milion euro koncesion për vetëm 250 dollarë

* Për më shume bashkohuni në grupin tonë: https://www.facebook.com/groups/tpz.al/
More in AKTUALITET, LAJME
Berisha: Basha ka përgjegjësi të madhe për fatin e PD-së

  Në pjesën e parë të intervistës me gazetaren Mirela Milori në "Abc News", Sali Berisha, deklaroi se Lulzim Basha...

Close