Media në Shqipëri/ Ylli Rakipi: Erion Veliaj bën një pordhë dhe të gjithë televizionet e japin LIVE

Ylli Rakipi ka qenë i ftuar në emisionin “Provokacija”  të Mustafa Nanos në ABC News, ku ka folur për gjendjen e medias në Shqipëri. Rakipi tha se televizionet janë në shërbim të pushtetit dhe bombardojnë shikuesin me propagandë. Ja si e përshkruan Rakipi një ditë në televizionet shqiptare. “Shiko çfarë ndodh këtu. Fillon dita, del në fillim Erion Veliaj. Ja.

“LUFTA PËR TEATRIN” – (14.06.2018)

    Të ftuar në studio: Altin Basha – regjisor Kastriot Çipi – regjisor Arben Derhemi – aktor Gjergj Bojaxhi – aktivist, ambjentalist Andi Bushati – analist, Lapsi.al I ftuar në studion nr 2, është arkitekti i njohur: Vladimir Bregu

HISTORIKE/ Donald Trump dhe Kim Yong-un takohen në Singapor

Presidenti i SHBA-së, Donlad Trump, është takuar në samitin e Singaporit, me liderin e Koresë së Veriut, Kim Jong un, në një takim të konsideruar si historik, në të cilin mësohet se  është firmosur edhe një marrëveshje. Trump e konsideroi këtë takim “shumë të rëndësishëm” dhe “shumë të detajuar”. Kim Yong un u shpreh se takimi ishte “historik dhe se do.

“TË GJITHË TË KORRUPTUAR” – (07.06.2018)

Të ftuar: Gjergj Buxhuku Andi Bushati Klodian Tomorri Gjergj Bojaxhi

“NJË ORË ME ALBIN KURTIN” – (31.05.2018) PJESA I

 

“VRASJA E TREFISHTË” – PJESA 1 (24.05.2018)

I ftuar: Pavllo Mihali, babai i Marvit

“PËRGJIMI QË BURGOSI AGRON XHAFAJN” – PJESA 2 (24.05.2018)

Të ftuar: Baton Haxhiu Andi Bushati Gazmend Bardhi Çlirim Gjata dhe në Studion Nr.2 Jetmir Olldashi

Vrasja e të riut për një karikues, rrëfimi dramatik i prindërve të Marvi Mihalit

Studenti i shkëlqyer i Juridikut, Marvit iu ndërpre jeta pabesisht, pafajësisht nw 31 korrik 2017, duke shkaktuar dramën më të madhe, për dy prindërit e tij. Marvi ishte djali i vetëm i Pavllo Mihalit, atleti i njohur shqiptar, njëherësh edhe rekordmen në sportin e hedhjes me shkop. Pothuajse 10 muaj pas kësaj tragjedie, e ëma e Marvi Mihalit, Mira Mihali,.

“DËSHMITARI QË RRËZON KRYEMINISTRIN” – (17.05.2018)

Të ftuar: Carlo Bollino Andi Bushati Enkelejd Alibeaj Luan Rama dhe në studion nr. 2 Arjan Hoxha

“RAMA I DASHURUAR ME ERDOGAN” – (10.05.2018)

  Të ftuar Berat Buzhala Andi Bushati Besnik Mustafaj Ermir Gjinishi