X
Dalin SMS, si i rekruton Bindja Demokratike kandidatët për zgjedhjet lokale, Boçi: I gjuajnë nga zyra (FOTO)

Luçiano Boçi, ish-deputet i PD, ka publikuar disa screenshot-e në faqen e tij në Facebook, ku BD kontakton njerëz të panjohur përmes mediave sociale, për t’i emëruar si kandidatë apo edhe si kryetarë të degëve të BD në rrethe. Ja si BD “delfini” i mazhorancës dhe protektori i saj Rama, kërkojnë të gjejnë kandidatë për zgjedhjet lokale. Dërgojnë sms kuturu,.

Reagimi/Rudina Hajdari-Bashës: Babai im nuk do i mbështeste veprimet e sotme

Nga Rudina Hajdari Sonte, familjet e zakonshme me fëmijë të vegjël do të kthehen në shtëpi me frikë nga pasiguria. Burrat e zakonshëm do të trajtohen në spital për dëmtime të shkaktuara nga djegiet. Zyra e Kryeministrisë dhe Parlamenti i Shqipërisë do të vazhdojnë të jenë të përfshira nga zjarri gjatë natës – për shkak të bombave me Molotov që.

DETAJET/ Atentati në Vlorë, qëllohet me breshëri nga makina, por plumbi kap një person në kafe, nuk kishte lidhje me ngjarjen

Vlora është përfshirë sërish nga trazirat këtë mëngjes, ndërsa raportohet për të shtëna me armë në zonën e Lungomares. Ende nuk ka një njoftim zyrtar nga polica, ndërsa sipas raportimeve të para mësohet se nga të shtënat ka mbetur i plagosur i person, me një plumb në këmbë, me inicialet D.K., jashtë rrezikut për jetën. Ndërkohë një automjet në zonën.

Nga Paul Pogba tek Miralem Pjaniç, njihuni me yjet e futbollit që agjerojnë muajin e Shenjtë Ramazan

Mes Ajaksit dhe sipërmarrjes për të arritur në finalen e Champions League qëndron Muaji i Shenjtë i Ramazanit. Ajaksi arriti të fitojë ne ndeshjen e parë gjysëmfinale në shtëpinë e Totenham, por tashmë dy lojtarë të skuadrës nuk mund të jenë në 100% të aktivitetit fizik për shkak të agjerimit. Ziyech che Mazraoiu, dy lojtarë shumë të rëndësishëm të trajnerit.

Berisha për vrasjet në Laç: Autori qëlloi me kallashnikov policinë…

Sali Berisha deklaroi se një nga aturoët e vrasjes së dyfishtë mbrëmjen e djeshme në Laç, Markel Bushi, është bashkëpunëtor i qeverisë. Bushi, sipas Berishës, është autor i një grabitje me armë, dënuar me 9 vite burg dhe që në 2017 kishte qëlluar me kallashnikov policinë. Por, pavarësisht këtyre, Berisha shkruan se ai jetonte i lirë për shkak të lidhjeve.

Zbulohen e-mailet, kërcënime mes drejtuesve të burgjeve: VIP-at t’i trajtoni njësoj!

Përplasje të forta mes krerëve të Burgjeve. Balkanweb siguron emailet zyrtare të shkëmbyera mes Drejtorit të Përgjiithshëm, Agim Ismaili dhe atij të Policisë, Bardhul Kaçori. Emailin e parë në adresë të Kaçorrit dhe drejtuesve të IEVP-ve në vend e dërgon Ismalili, i cili e mori drejtimin e institucionit pas largimit të Stefan Çipës. Në emailin që disponon BalkanWeb, ndër të tjera, Ismaili.

FOTOLAJM/ Berisha: Autoritetet policore të Holandës, kontroll special ndaj Ramës

Ish-krymeinistri Sali Berisha ka vijuar me publikimin e denoncimeve të mbërritura në adresën e tij. Me anë të një postimi në rrjetet sociale, Berisha ka pbulikuar një fotografi, në të cilën shihet kryeministri Edi Rama dhe një zonjë, që kontrollohen nga policia, që sipas Berishës, janë në Holandë. Ish-kryeministri Berisha shkruan: “Kontroll special nga autoritetet policore te kufirit te Mbreterise.

Bushati: Votimi i parlamentit të Hollandës, qeveria shqiptare nuk ka treguar vullnet për të luftuar krimin

Analisti Andi Bushati, i ftuar në emisionin “Të Paekspozuarit”, ka komentuar votimin e parlamentit të Hollandës, për rikthimin e vizave me Shqipërinë. Bushati tha se ky votim, tregon se qeveria shqiptare nuk ka treguar vullnet për të luftuar krimin dhe se ka injoruar këmbanat e alarmit që Holland ka patur për këtë çështje që në vitin 2017. “Ka një pyetje.

Arrestimi i të riut që urinoi te Kryeministria/ Ironia e ish-ministrit: Pas këtij super operacioni, Holanda pritet të…

Pas arrestimit të personit që urinoi në derën e Kryeministrisë, ish-ministri i Drejtësisë Ylli Manjani shkruan me ironi se tashmë Holanda pritet të anulojë vendimin për rikthimin e vizave. Reagimi i plotë i Manjanit: Hajde lajm hajdeeee! Qenka identifikuar shurruesi fytyr mbuluar tek Kryeministria. Pa u mbushur java dhe ende pa u tharë shurra u identifikua… Shurr-bërja te Kryeministria është.

Tirana nën ujë/ Ish-kryeministri godet Veliajn: I pafytyrë! I kërkon dhe votën qytetarëve

Ish-kryeministri Sali Berisha publikoi një video ku shihet se si ishte shndërruar zona e Kombinatit në Tiranë në një lumë të vërtetë, me makina që kishin mbetur në rrugë. Përmes një postimi në Facebook, Berisha e quan pafytyrësi të Veliajt faktin që kërkon edhe një mandat tjetër, ndërkohë që në pak minuta shi Tirana bëhet lumë. “Edhe ka fytyrë Lal.