X
E çmendura N, viziton bizneset dhe zonat e përmbytura

  Pardje, në orën 10:00, në mes të një rebeshi të madh shiu, e çmendura N e kryeqytetit, pasi veshi një xhup XL të Bayernit të Mynihut, hypi në tarracën e 15 katëshit dhe lëshoi këto pasthirrma dhe fjalë: – Ububu, ububu, ububu! Shi i madh, shi i madh, shi i madh! Ç’është kjo kohë?! Ç’është ky mot?! Ç’është ky.

E çmendura N, bisedë me Lulin për PD-në dhe të larguarit

  E çmendura N e kryeqytetit, sot rreth orës 15:00, bëri një parakalim të zhurmshëm, në bulevardin “Stalin”, duke bërtitur disa togfjalësha gjysmë të kuptimtë, të përzierë me emra politikanësh dhe vajzash shqiptare, të zhveshura dhe të vetëshpallura si këngëtare. Në orën 16:00, si zakonisht, ajo hyri në hanin perandorak “Rogner”, u ul në sallën ku zhvillon intervistat dhe vetëm.

E çmendura N, intervistë me Edi Ramën për oligarkët

  E çmendura N e kryeqytetit, sot në orën 16:00, zhvilloi në një nga sallat e hanit perandorak “Rogner”, këtë intervistë me kryeministrin e Republikës së Shqipërisë, Edi Rama. – Mirëmbrëma, mirëmbrëma, mirëmbrëma, në emër të gjithë kazanit të të çmendurve, zoti Kryeministër! Faleminderit, faleminderit, faleminderit, që pranove të intervistohesh prej meje. – Lëri këto fjalë, o e çmendur, po.

E çmendura N, takim me misset e Petrit dhe të Globit

E çmendura N e kryeqytetit, dje në mbrëmje, pasi hëngri një darkë të bollshme në Restorant “Sofra e Ariut”, mori një taksi dhe pas 30 minutash, pasi kaloi rrugën “Geroge Bush”, u ndal përpara “Hotel Britania” në City of Kamza, të Xhelal Mziut. Pasi kqyri me kujdes nga jashtë, hotelin super luksoz, e çmendura N, hyri në hollin e tij,.

E Çmendura N vajton për serverin e Fevziut

  E Çmendura N e kryeqytetit, vajtoi plot 33 minuta, në sheshin e rindërtuar Skënderbej, me një zë të dhimbshëm, që të këpuste shpirtin. -Pse qan o e çmendur, – e pyeti nënkryetari i bashkisë, Arbër Mazniku, që mban arkën me kontribute të ndërtuesve oligarkë. – Qaj o para-mbledhës, për Fevziun tonë të dashur, qaj se i ka ndodhur një.

E Çmendura N e kryeqytetit, ngushëllon Edi Ramën për pulat e ngordhura

E Çmendura N e kryeqytetit, dje rreth mesditës, papritur u nis për një vizitë në tre shtëpitë e kryeministrit Rama, që funksionojnë si një e vetme, në fshatin Surrel. – Ndal! – i bërtiti një nga rojet e gardës kombëtare, sapo e çmendura u shfaq përballë objektit të shformuar. – Ndal e satëme, – ja ktheu e Çmendura N. Ku.

E çmendura N e kryeqytetit, bisedon me gurët e trevave dhe Edi Ramën!

E çmenduara N e kryeqytetit, një grua topolake, rreth të gjashtëdhjetave, me flokë të shpupuritura shumëngjyrëshe, fiks në orën 16:00, u shfaq në rrugën që kalon përpara Partisë Socialiste. Pas pesë minutash, ajo u derdh në sheshin e rindërtuar Skënderbej. Rroftë Edi Rama, poshtë Sali Berisha, lavdi Flamur Nokës, si u tret kështu ky Koço Kokëdhima, të dhjefsha Parkun Olimpik.

Kim Yong-un, letër e hapur për Erion Veliajn

  I dashur shok Erion! Siç e di dhe siç e ke parë, unë, Lideri Suprem i Koresë së Veriut, djali i Kim Yong-il dhe nipi i Kim Il-sung , kam çuditur botën mbarë, me ato që kam bërë, por edhe me ato që do të bëj në të ardhmen. Shok Erion! Është e vërtetë, që gjithë jetën time kam.

Donald J Trump i kërkon një nder Edi Ramës.

Një kabëll i rëndësishëm mbërriti mbrëmë rreth orës 22:00, në redaksinë e portalit tonë. Presidenti i Amerikës Donald J. Trump, pasi ka pozuar me kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama dhe dy gratë përkatëse, i ka kërkuar kryeministrit tonë, një nder të rëndësishëm. –  Dua një nder, i ka thëne Trumpi,– dhe kam dëgjuar, që vetëm ti mund të ma bësh..