X
Avokat Ngjela: Të gjithë me kuaj dhe gomerë, drejt Tiranës (video)

Nuk do ta besoni, por avokati i shquar dhe shumë i ditur, Spartak Ngjela, tetë vjet më parë, ka qenë njeriu më i dashuruar me protestat dhe revolucionet. Ku e ku, Edi Rama, me avokatin në atë kohë. Pothuajse nuk ekzistonte fare. Të ngjethej mishi, po të dëgjoje thirrjet e avokatit asokohe. – Mblidhuni të gjithë në Tiranë, – thoshte.

At Karavella, lajmëron presidentin Trump, për oligarkët dhe vjedhjen e tokave në jug

Burime të gazetës mjaft të mirënjohur, “Mapo”, thonë që, presidenti Donald Trump, ka patur kohë të takojë, në zyrën ovale, kreun e Shoqatës Himariote të Amerikës, Kozma Karavellën, me origjinë nga Dhërmiu. Mësohet se në këtë takim, Karavella, ka ngritur shumë probleme të komunitetit grek në jug dhe sidomos problemin e grabitjes së pronave, nga oligarkët shqiptarë, kryesisht në zonat.

Zakoni i keq i Lali Erit, fshin qurret në shpinën e botës… (video)

Sapo jemi bërë me dije, se një zakon shumë i keq i ka mbetur Lali Erit, qysh nga koha kur ishte i vogël. Kur shkonte në punë për të shitur fiq, ai gjithmonë harronte të merrte me vete shami hundësh dhe sa herë ndodhte që të teshtinte, apo kruante hundët, Lali ynë, materien e squllët e fshinte në shpinën e.

Damian Gjiknuri, emërohet magjistar i zgjedhjeve lokale të 30 Qershorit

Kryesia e Partisë Socialiste dhe posaçërisht, lideri Rama, kanë caktuar Damian Gjiknurin, si Sekretar për Çështjet Zgjedhore, përndryshe, Magjistarin e Zgjedhjeve Lokale të 30 Qershorit. Ish ministri i Energjitikës dhe Magjistari i Zgjedhjeve të Qarkut të Dibrës, përgjuar posaçërisht nga shërbimet gjermane,  pritet të fillojë punën intensive, për t’i rrëmbyer këtë rradhë të 61 Bashkitë e vendit, duke bërë realitet.

Fevziu i tronditur thellë nga djegia e restorantit luksoz, ku hanë të pasurit

Pas kthimit të Fevziut dhe të shoqëruesve të tij nga Amerika Latine, ndodhën dy ngjarje, që e tronditën tej mase moderatorin e njohur. Ngjarja e parë ishte sulmi në një xhami të Zelandës së Re, ku Fevziu shprehu dhimbje për viktimat e pafajshme dhe aktin terrorist. Njëkohësisht ai shprehu solidaritetin me të gjithë ata, që janë bashkuar kundër dhunës dhe për.

Avokati i ditur Ngjela: Rudina, vajza e Azemit, të bëhet kryetarja e grupit euroatlantik në Parlament

Siç e kemi deklaruar vazhdimisht, avokati edhe shumë i ditur edhe shumë i palajthitur, ka reaguar përsëri për zhvillimet e fundit politike. Avokati i shquar bën një zbulim të jashtëzakonshëm. Ai thotë, se amerikanët e kanë ditur dhe inkurajuar krijimin e opozitës së re, ndaj nuk ushtruan presion ndaj lidershipit të Partisë Demokratike. Avokati mendon, që kryetare e opozitës së.

E super bujshme/ Kadri Morina, takohet dhe shkëmben pikëpamje me baronin e familjes Rothschild

Zyrat për Mardhëniet me Publikun, të kompanive prestigjioze “Insig” dhe “Eurosig”, njoftojnë se presidenti i nderuar, shkëlqesia e tij, zoti Kadri Morina, ka zhvilluar një nga takimet më të rralla në botën perëndimore, takim që do ta kishte zili edhe vetë zoti Edi Rama. Në Mbretërinë e Bashkuar, ai është takuar, ka shkëmbyer pikëpamje dhe ka ndenjur gju më gju, me.

Fevziu ulet në aeroportin më të çuditshëm të planetit dhe bisedon me indigjenët për Edi Ramën

Gazetari i famshëm, Blendi Fevziu, bën me dije, se është ulur në aeroportin më të çuditshëm të planetit, në ishullin Corazon de Jesus, (Zemra e Krishtit), të Panamasë. Në fakt, ky duket si një nga aeroportet që përdorin zakonisht kartelet e drogës, mjaft të njohura në këtë rajon. Në këtë aeroport, Fevziu dhe tre shoqëruesit e tij, kanë mbërritur me.

Baton Haxhiu hedh valle me një nga fiset më të njohura të Panamasë (video)

Mediat panameze, transmetuan dje një nga vallet më të njohura të Panamasë, të kërcyer nga Baton Haxhiu dhe disa gra. Kujtojmë se fiset panameze, shquhen për kërcime të vazhdueshme, ekzotike, pasionante dhe me ritme shumë të larta. Ka zëra, që këtë kërcim me gratë panameze, Batoni ia ka kërkuar vetë kryetarit të fisit. Kjo valle përkon me vallen që Edi.

Gjithë Kolumbia në këmbë për të pritur Fevziun dhe grupin e tij!

Po mbërrin ora, që Blendi Fevziu dhe grupi që e shoqëron, Baton Haxhiu, Ben Blushi dhe biznesmeni më i njohur shqiptar, Samir Mane, të mbërrijnë në Kolumbi. Ditën e parë, ata do të zbresin në kryeqytetin Bogotà. Mendohet se aty, do të priten nga një pjesë jo e vogël e qarqeve politike dhe kulturore të vendit. Njëri nga nipërit e.