X
Nikoll Lesi ese mbi Erion Veliajn: Kryebashkiak edhe shumë punëtor edhe “aktor hollivudi”

Botuesi i gazetës së pavarur, “Koha Jonë’, Nikoll Lesi, ka publikuar një ese me një mori superlativash për kryebashkiakun Erion Veliaj. Në këtë ese, thuhet se Veliaj është punëtor i madh dhe se Tirana ka ecur më shumë seç duhet përpara, nën drejtimin e tij. Eseja e  plotë:  Erion Veliaj, kryebashkiaku që po ia ndryshon imazhin Tiranës (jo vetëm kryeqytetit, por.

Kaubojsi shpall kandidaturën për kryetar të Bashkisë së Lezhës, ja programi

Eduart Ndocaj, ish deputet i Partisë Socialiste, ka shpallur kandidaturën për kryetar të Bashkisë së Lezhës. Ende nuk e dimë a do të mbështetet sërish nga PS apo do të kandidojë si i pavarur, por Ndocaj ka përpiluar edhe një program elektoral. Programi: PROGRAMI PER LEZHEN 2019 ,. VOTONI EDUART NDOCAJ .. PROGRAMI PER nfrastruktura & bujqësi: 1. Brenda 4 viteve.

Spartak Ngjela shpall Sonila Meçon misionare ruse…

Nga Spartak Ngjela  Kosova dhe Shqipëria është në të njëjtën situatë. Presioni ruso-serb kërkon destabilizim në të dy shtetet shqiptarë. Kurse korrupsioni i lartë politik në Tiranë dhe në Prishtinë është hedhur i gjithë me të. Një gazetare nga Ora News, një përkrahëse e politikës ruse pyeti mbrëmë kryeministrin e Kosovës, Haradinaj; dhe ky e bëri copë. E talli gazetaren.

Gazetari britanik vlerëson Grida Dumën: Është një nga politikanet më të besueshme në botë, kujdesuni për të

Deputetja e Partisë Demokratike, Grida Duma, ka dhënë së fundmi një intervistë për gazetarin Ian Pelham Turner, një figurë e njohur në gazetarinë britanike. Intervistën e  ka postuar  në profilin e saj në ‘Facebook’, ku ajo që tërheq vëmendjen është komenti që i ka lënë Ian Pelham Turner. Gazetari  shprehet se intervista me Dumën është shumë i nderuar që e.

Konkurs/ Gjeni çfarë lënde ka konsumuar diarreja Edi Rama?

Konkurs/ Çfarë lënde ka konsumuar diarreja Edi Rama, në momentin kur ka regjistruar këtë video? Presim përgjigje sa më të detajuara nga lexuesit. VIDEO: 

Zbulohet letra/ Veliaj kundër Ramës për negociatat me BE

I dashur Edi! Me përunjësinë që ti e di se më karakterizon dhe me admirimin e pakufishëm për ty, po i lejoj vetes të të rendis disa gabime që ti bërë në tratativat për hapjen e negociatave më BE. Jam i bindur se rezultati katastrofik që morëm mund të evitohej dhe se po të punonim me Makronin, me kryeministrin e.

Konkurs një mujor: Ku ndryshojnë qëndrimet e Ilir Metës nga qëndrimet e Baba Mondit?

TPZ.AL, shpall një konkurs një mujor, ku qytetarët e Republikës së Shqipërisë, ftohen të gjejne ndryshimin mes qëndrimeve të Presidentit Ilir Meta dhe qëndrimeve të kreut të Komunitetit Bektashi, Baba Mondi. Shkruani komentet tuaja në TPZ.AL ose në faqen e facebook “Të Paekspozuarit – TPZ.AL”  

E çmendura N, bisedë me një ku*vë

E çmendura N e kryeqytetit, sot në mesditë, nën një floknajë të madhe bore, u derdh drejt selisë së Bashkisë së Tiranës. Në çastin që u ndodh poshtë monumentit të Gjergj Kastriotit, përballë saj u shfaq një meso grua, që i’u hodh të çmendurës sipër dhe e përqafoi. -Ti je gazetarja e pavarur, e lirë dhe profesioniste?- e pyeti e.

E çmendura N pastron paratë e kanabisit, te Zonja e të madhit!

E çmendura N e kryeqytetit, dje në mesditë, me një thes të madh në shpinë, u shfaq te ura e Tabakëve. Pasi hypi lart, mbi urë, ajo filloi të hidhte një valle me motive të jugut. Pas pesë minutash, e çmendura zbriti poshtë, përgjatë Lanës dhe te ura që kthehesh në bllok, hodhi përsëri një tjetër valle, këtë herë me.

E çmendura N, shpall dy njerëzit e vitit 2017

E çmendura N e kryeqytetit, përjetoi në këto ditë Krishtlindjesh, një stërmundim të jashtëzakonshëm. Për 48 orë rresht, ajo seleksionoi dhe stërseleksionoi, kandidatin për njëriun e vitit 2017. Për këtë vit, e çmendura N, kishte grumbulluar nga i gjithë vendi, 420 kandidatura, nga më të famshmet e Shqipërisë, të ligjshme dhe të paligjshme. Kishte kandidatë nga fusha e politikës, ekonomisë,.