X
Ja si Erion Veliaj grabit famën e Tarameles (video)

Erion Veliaj, mjeshtri më i madh, i rrëmbimit të famës së të tjerëve, njeriu që di të nuhasë dhe të përfitojë më shumë se çdokush, vrapoi më në fund për të vjedhur edhe famën e “Tarameles”. Në pornon e madhe të varfërisë që ka shpërthyer, në një pjesë të madhe të medias shqiptare, nuk mund të rrinte dot pa futur.

Sokol Balla i jep Blendi Fevziut një goditje fatale

Jo më larg se dje, Sokol Balla, është shfaqur në një intervistë, me një gazetare të Vizion Plus, në pyllin e vetëm të Tiranës, tek Liqeni Artificial. Pikërisht aty, në qendër të pyllit, Balla ka deklaruar për herë të parë, se ka udhëtuar në mbi 110 vende të botës, pra në më shumë vende, sa kanë njohur Kosovën si shtet..

Lali Eri pasi tmerron shqiptarët në tokë, hyn në të gjithë aeroplanët dhe ndyn edhe në ajër…

Të gjithë pasagjerët, që hypin dhe zbresin, nga çdo avion, që ulet dhe ngrihet në Shqipëri, janë të tmerruar, të shokuar, të gëzuar, të lumturuar, nga një intervistë tetë faqe e Lali Erit, e shpërndarë me kile në çdo aeroplan. Shqiptarë, emigrantë, pasagjerë të huaj, nga të katër anët e botës, kur mendojnë se shpëtuan nga Lali Eri në tokë,.

Shpikje e madhe e Sokol Ballës: Ja si zgjidhet kriza, duhen dy kryeministra, edhe Rama edhe Basha!

Gazetari shumë i njohur, gojëmjaltë dhe mjekërbardhë, Sokol Balla, ka hedhur dje në mbrëmje, në tryezën e Mustafa Nanos, çelësin e zgjidhjes së krizës, që ka pllakosur vendin. – E kam një zgjidhje, por nuk e di a do ta pranojnë, sepse është shumë logjike, – tha Balla. – Na e thuaj, – ia ktheu me padurim Much Nano. –.

Një letër shumë e hapur dhe shumë higjenike, mbërrin në zyrën e Edi Ramës

Kohë e madhe letrash… Pas letrës së dërguar dje pasdite, në adresë të kryetarit të Partisë Demokratike, Lulzim Basha, pa kaluar 24 orë, Edi Rama nisi drejt tij,  letrën e dytë publike. Në të dyja letrat, Rama i lutet Lulzim Bashës, për t’u ulur një orë e më parë, në takim për dialog pa asnjë kusht. Ai i kërkon kryetarit.

Mbretëria e Hollandës pret e gëzuar Gramoz Ruçin dhe Rudina Hajdarin

Numri dy i Partisë Socialiste, Taulant Balla, bën me dije, se Mbretëria e Hollandës, ka pritur këto ditë e lumturuar, Gramoz Ruçin dhe Rudina Hajdarin. Kjo hare dhe ky gëzim i Hollandës, është i barabartë me atë të majit 2011, kur Hollanda u shpall nga Organizata për Bashkëpunim Ekonomik dhe Zhvillim, si vendi më i lumtur i botës. Në fillim.

E padëgjuar/ Edi Rama vetëshpallet ambasador i SHBA-ve dhe i 28 shteteve të BE-së, në Tiranë

Bëhemi me dije, se në fjalimin programatik, të zhvilluar sot, me kandidatët për kryetarë bashkie dhe me udhëheqësitë e të gjitha niveleve të Partisë Socialiste, lideri ynë suprem, Edi Rama, është vetëshpallur edhe ambasador i SHBA-ve dhe i 28 vendeve të BE-së, në Tiranë. Lideri suprem, udhëheqësi i të gjithë të gjallëve, mbi këtë tokë, tani është edhe ambasador i.

Rudina Hajdari i flet popullit shqiptar edhe me ndjesi edhe me poezi (video)

Njoftojmë të gjithë qytetarët, që nuk e kanë ndjekur seancën e parlamentit të ditës së enjte, se fjalimi më i rëndësishëm i kësaj seance, ishte ai i deputetes Rudina Hajdari. E trembur se mos Edi Rama, tradhëton dhe kthen në parlament opozitën e Lulit, ajo iu drejtua popullit me një fjalim shumë kuptimplotë, me atë mënyrë që jemi mësuar të.

Elisa Spiropali shpall postulatet e saj të ndritura (lexojini dhe mësojini ato përmendësh!)

Zëdhënësja e qeverisë dhe e Rilindjes, Elisa Spiropali, nuk shkruan më në rrjetet sociale statuse të zakonshme. Tashmë ajo, në krah të portretit të vet, në të mengjërt apo në të djathtë, vendos postulatet e saj të ndritura, njësoj siç bota vendos postulate nga njerëzit më të famshëm, përgjithësisht ata që kanë vdekur. Ja dy postulatet që ka publikuar Elisa.

Rudina Hajdari elegji për baba Azemin dhe fletërrufe për Lulzim Bashën

Më në fund, politikania Rudinë, që nuk di të ndërtojë një fjali me katër fjalë, mundi të shkruajë një fletërrufe për Lulzim Bashën dhe një elegji për babain Azem. Analfabetja Rudinë, ka shkruar për protestën e opozitës, ca fjalë, që nuk kanë nevojë për koment. Lexojeni letër-fletërrufenë e saj. O zot, meshirojeni këtë vajzë!  “Sonte, familjet e zakonshme me fëmijë.