X
Avokati i ditur Ngjela: Ja çfarë do të bëjë tani politika amerikane në Shqipëri!

Siç e kemi deklaruar vazhdimisht, zëdhënësi i FBI-së dhe Departamentit të Shtetit në Shqipëri, avokati shumë i njohur dhe njëkohësisht shumë i ditur, Spartak Ngjela, shpjegon se çfarë është duke bërë këto ditë, politika amerikane në Shqipëri. Kaq të qarta dhe të thella janë shpjegimet e avokatit të njohur, sa edhe vetë përfaqësuesit më të lartë të administratës amerikane, i.

Presidenti Clinton nuk i jep dorën Ramës, e merr si badigardin e Haradinajt (video)

Një ngjarje shumë e rrallë ka ndodhur në ceremoninë e mbajtur për 20 vjetorin e ndërhyrjes së NATO-s në Kosovë. Presidenti Clinton, pasi mbaroi fjalimin ceremonial, zbriti nga podiumi dhe nisi të përshëndeste dhe t’ju jepte dorën, të gjithë udhëheqësve politikë të Kosovës dhe Shqipërisë. Në fillim, presidenti Clinton, parakaloi aty ku ishte Edi Rama dhe në mënyrën më të.

Avokati i ditur Ngjela, thirrje Metës: Shkarko Këshillin e Ministrave dhe shko në burg!

Ky vend, pra Shqipëria,  është ndoshta duke përjetuar ditët e saj më të çuditshme, që nga krijimi si shtet,  në vitin 1912. Avokati, personazhi i njohur dhe i famshëm i rubrikës tonë edhe shumë i ditur, por edhe shumë i njohur, Spartak Ngjela, u shfaq përsëri në rrjetet sociale, pikërisht në orën tre të mëngjesit, në kohën kur Departamenti Amerikan.

Avokati i ditur Ngjela, shpall gjendjen e jashtëzakonshme: Jemi në anarki!

Më në fund ndodhi ajo që pritej, por edhe që nuk pritej. Avokati shumë i ditur dhe njëkohësisht shumë i njohur, Spartak Ngjela, ka shpallur mbi të gjithë territorin e Republikës së Shqipërisë, gjendjen e jashtëzakonshme. Sipas avokatit, gjendja e jashtëzakonshme duhet shpallur një sekondë e më parë, sepse: – Kjo që bëri Ilir Meta, është shkatërrim i paramenduar i.

Rudina Hajdari thërret në Komision ambasadoren e Hollandës. Së shpejti pritet të thërrasë edhe Trumpin

  Bëhemi me dije se, Rudina Hajdari, në cilësinë e Kryetares së Komisionit të Integrimit Europian, ka thirrur për të marrë në pyetje, ambasadoren e Mbretërisë  së Hollandës, lidhur me kërkesën e këtij vendi, për të rikthyer vizat për shqiptarët. Thellësisht e indinjuar nga ky veprim i hollandezëve, Rudina ka vendosur ta bëjë për një lek ambasadoren, duke i treguar.

Lali Eri marton Gaz Pajën në tarracë dhe i jep katër këshillat më të rëndësishme për jetën

  Fundjava që lamë pas, ka qenë koha më e lumtur, e aktorit të humorit, Gaz Paja. Ka qenë Lali Eri ai që ka realizuar gjithë këtë gëzim dhe hare të tij. Si dëshmitare e kësaj hareje të papërshkrueshme, ka shërbyer tarraca e Bashkisë, ku Lali Eri ka realizuar të gjithë ritualin martesor, të Gazit dhe gruas së tij. Në.

Muhamed Veli, pyet shefin e NATO-s, për marrëdhënien e Lulzim Bashës me Vladimir Putinin

Shefi i NATO-s, Jens Stoltenberg, u trondit sot për herë të parë, që nga koha e  themelimit të NATO-s në vitin 1949, nga një pyetje e mençur, e thellë, e gjerë dhe e gjatë, e gazetarit të mirënjohur, Muhamed Veli. Dukej që pyetja ishte krijuar, formuluar dhe ndërtuar, pas hulumtimeve serioze, që gazetari ynë Muhamed dhe Fugë këshilltari kishin bërë,.

Avokati i ditur Ngjela: Washingtoni kërcënon Bashën, Moska habitet nga xhiro e PD-së

Më në fund, pas njëzet ditë pushimi, avokati shumë i njohur dhe shumë i ditur, Spartak Ngjela, rishfaqet në median online. Në prononcimin e vet, me kompetencat që ai disponon, shpjegon se cilët janë faktorët e pranimit të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Në këtë status, zëdhënësi i FBI-së dhe i qeverisë amerikane në Shqipëri, shpjegon se si Amerika do ta.

E pabesueshme por e vërtetë! Trajnerin e Kombëtares e ka caktuar Edi Rama…

Trajneri i Kombëtares Shqiptare, Edy Reja, një njeri sa i mirë, aq edhe naiv, ka zbuluar në një intervistë për gazetën e njohur italiane, “Corriere dello Sport”, se Shkëlqesia e Tij i përndritur, Edi Rama, i ka shkuar në hotel dhe e  ka bindur të bëhet trajneri i Kombëtares së Shqipërisë. Pasi dizenjoi si ja dha truri, fanellën e Kombëtares,.

E rrallë/ Më në fund, Myslim Murrizi, i jep drejtim edhe Edi Ramës

Ka ndodhur pikërisht sot në orët e para të paradites. Myslim Murrizi, vuri nën kontroll dhe drejtoi, liderin botëror, Edi Ramën. Ndodhi ajo që pritej por edhe ajo që nuk pritej. Myslim Murrizi, mbërriti më në fund atje ku ëndërronte, të drejtonte parlamentin shqiptar, pa le të vdiste. Me këtë rast, zoti Murrizi, që në mëngjes, kishte zhveshur etikën e.