X
Protestoi për episodin e çuditshëm, ndëshkohet Igli Tare

Igli Tare është dënuar nga Komisioni i Disiplinës në Itali për shkak se protestoi ashpër për penalltinë e dhënë në favor të Spalit. Në atë episod të çuditshëm, ku lojtari i Spalit e pranoi se nuk kishte kontakt, por arbitri e akordoi edhe pasi u konsultua me VAR-in, Tare vazhdoi të kontestonte edhe pas përfundimit të takimit. Ai do të.

Salah dhuron spektakël në garën për titull, Liverpuli merr kryesimin

Gara për titullin kampion në Premier Ligën angleze, është bërë më e ashpër se kurrë dhe ndër më të fortat e viteve të fundit. Liverpuli është ringjitur në krye të klasifikimit falë fitores së arritur në transfertë ndaj Southemptonit me rezultatin 1-3 dhe tashmë pret i qetë ndeshjen që Mançester Siti ka ndaj Kristal Palas në transfertë, duke shpresuar në.

Një ‘Ronaldo’ i vogël po formohet, Cristiano i ‘injekton’ talentin djalit të vogël

Djemtë e Cristiano Ronaldos mesa duket gjenet kryesore i kanë marrë nga babai i tyre pasi duket se edhe ata janë të apasionuar pas futbollit. Portugezi ka shpërndarë një video ku shikohet djali i tij Mateo që luan me top. Ndërkohë që Cristiano i hedh topin, djaloshi ia kthen topin me një goditje të saktë. Padyshim që futbollisti i gëzohet.

Fenomeni Rashica, agjenti Altin Lala tregon hapin e ardhshëm

Bëhet fjalë për Milot Rashicën. Futbollisti nga Vushtrria është kthyer në një ndër lojtarët më të përfolur të Bundesligës. 2019-ta ka qenë një vit fenomenal për 22-vjeçarin, i cili ka shënuar 10 gola në 13 takime për skuadrën e Verder Bremen. Një ecuri e tillë s’ka nevojë për shumë koment. Është e natyrshme që për lojtarin të ketë interes të.

Presidenti Bartomeu: Messin e dua përgjithmonë te Barcelona

Presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu, tha se kampionët e La Liga-s po planifikojnë t’i ofrojnë superstarit argjentinas një kontratë të re. Lionel Messi rinovoi për herë të fundit më 2017, me kohëzgjatje deri më 2021. 31-vjeçari, i cili debutoi me Barçën në tetor të vitit 2004, në moshën 17-vjeçare, ka shënuar 32 gola në La Liga për këtë sezon,.

Futbollisti italian organizon rrëmbimin e tij në sfidën e fundit (VIDEO)

Një ngjarje e pazakontë ka ndodhur në Itali. Ignazio Barbagallo, një futbollist amator 55-vjeçar, i njohur për shakatë e tij, ishte duke luajtur ndeshjen e fundit për Viagrande gjatë fundjavës së kaluar dhe vendosi të largohej me një zhurmë të madhe. Në ndeshjen brenda ndaj Nebrodi-t, Barbagello bëri sikur e morën peng nga disa gangsterë që kanë ulur helikopterin në.

Duka i tha “jo” për Shqipërinë, De Biazit i del emri në Indi

Xhani De Biazi nuk do të kthehet si pjesë e stafit teknik të përfaqësueses shqiptare, në rolin e trajnerit apo të një këshilltari. Këtë e bëri të qartë presidenti i FSHF-së, Armand Duka, i cili theksoi se nuk parashikohej një kthim i tillë edhe aktualisht vijon kërkimi për një teknik që të marrë drejtimin e kuqezinjve. Por nga ana e.

Shifra të çmendura, ja sa fitojnë pilotët e Formula 1

Luis Hamilton është piloti më i paguar i të gjitha kohërave në Formula 1. Sipas renditjes të publikuar nga “Formula Money” ka publikuar listën e pilotëve të Formula 1 që janë paguar më shumë, ku anglezi i skuderisë Mercedes mban vendin e parë me 489 milion dollarë të fituara që nga viti 2007 kur debutoi në për herë të parë..

Kërcënimi i Agim Canajt, drejtuesit të trembur, heshtin për ngjarjen

Heshtja vret më shumë se vetë ngjarja. Në një kohë kur Vllaznia mund të konsiderohet e “marrë peng”, pasi nuk mund të zhvillojë normalisht punën e saj dhe të përgatitet për ndeshjen e radhës, pasi trajneri dhe drejtuesit e saj kërcënohen vazhdimisht, krerët më të lartë të klubit e bëjnë situatën edhe më dramatike dhe të pashpresë. Në një kohë.

PSG siguron finalen e Kupës, kalon pa problem në gjysmëfinale Nantën

Ekipi i PSG ka arritur mbrëmjen e sotme të kalojë mes sukses mbrëmjen e sotme në finalen e Kupës së Ligës ndërsa mposhtën me rezultatin 3-0, skuadrën e Nantës. Sa i përket ndeshjes, në pjesën e parë të lojës parisienët gjetën rrugën e avantazhit në minutën e 29 me anë të mesfushorit Verrati. Me këtë rezultat të dyja skuadrat iu.