X
Goleadë e Bajernit ndaj Borusias, bavarezët rimarrin kreun

Bajerni i Mynihut ka mposhtur me rezultatin e thellë 5-0 Borusian e Dortmundin që është edhe rivalja kryesore në betejën për titullin në kampionatin gjerman e bavarezëve. Skuadra e Bajernit nuk e ka vënë në diskutim marrjen e tri pikëve në këtë duel vendimtar, e madje ka realizuar edhe goleadë. Fillimisht Humels, dopietë e Levandovskit, Martinez e Gnabri kanë qenë.

Juventusi përmbys Milanin, Moise Kin bëhet sërish heroi i “Zonjës së Vjetër”

Juventusi ka mposhtur Milanin 2-1 në një sfidë mjaftë të bukur dhe spektakolare e vlefshme për javën e 31-të të Seria A. Kanë qenë milanezët që kanë realizuar të parët, me anë të Piatek në të 39’. Pjesa e parë është mbyllur me avantazhin e kuqezinjve që nuk administrojnë siç duhet ndeshjen në fraksionin e saj të dytë. “Zonja e.

Karim Benzema përmbys Eibarin në pjesën e dytë dhe qetëson Zidan

U duk se Reali do të mbetej në krizë, pasi pjesa e parë e ndeshjes me Eibarin, e vlefshme për javën e 31-të të La Ligës, u mbyll me avantazhin e miqve, 0-1. Kardona ndëshkoi madrilenët në fundin e pjesës së parë. Për të “shpëtuar” Realin ka menduar sulmuesi francez, Karim Benzema, i cili realizoi dy herë në pjesën e.

E rrallë/ Kukësi shkarkon trajnerin, kur ai po jepte intervistën pas ndeshjes

Humbja në Krujë, i ka kushtuar shtrenjtë rëndë trajnerit Ramadan Ndreu i cili është shkarkuar nga detyra. Lajmi u bë i ditur nga vetë faqja zyrtare e klubit verilindor, që e ngarkon trajnerin me përgjegjësi të plota për humbjen e ditës së sotme. Në kohën që Ndreu po jepte prononcimin e tij për ndeshjen, klubi ka vendosur ta shkarkojë duke.

Superliga/ “Manita” në Kurbin, Laçi shkatërron Teutën

Laçi ka shkërrmoqur Teutën duke marrë një trepikësh thelbësor në luftën për Kupat e Europës. Kurbinasit e drejtuar nga Sulejman Starova, kanë mposhtur durrsakët e Bledi Shkëmbit me një rezultat të thellë 5-0. Laçi la pas kështu eliminimin nga Kupa e Shqipërisë duke triumfuar ndaj vendit të tretë në renditje. Kurbinasit e kanë nisur ndeshjen me marshin e pestë, ndërsa.

Përmbysje mbijetese, Kastrioti shtang Kukësin dhe i jep një asist titulli… Partizanit

Kastrioti ka marrë një fitore jetike 2-1 përballë Kukësit, duke përmbysur në pjesën e dytë golin e Shkurtajt. Ekipi i drejtuar nga Bledar Devolli është rikthyer te fitoret pas humbjes në Durrës dhe tri pikët kundër verilindorëve të Kukësit, janë të arta për ta. Shkurtaj në minutën e 33’ shënoi golin e tij të dytë me fanellën e Kukësit në.

“Motra e pa babin duke pirë kokainë”, rrëfimi rrënqethës i vajzës së Maradonës

Diego Armando Maradona është nga ata që ka bërë një mije gabime në jetë. Një të tillë e ka rrëfyer vajza e argjentinasit. Ajo shprehet se motra e saj e ka parë Maradonën duke marrë drogë. “Kur motra ime hyri në banjo gjeti babain duke marr drogë. Ka diçka që nuk do t’ia fal kurrë, por që do ta mbaj.

Duka në Itali, ish-trajneri i Milanit drejt stolit të Shqipërisë

Armand Duka është në kërkim të një trajneri për kombëtaren pas largimit të Kristian Panuçit. Një listë e gjatë me emra ka qarkulluar, por së fundmi numri 1 i federatës ka udhëtuar për në Itali. Atje ai do të takohet me Alberto Zakeronin. Sipas asaj që raporton “Top Channel”, ish trajneri i Milanit dhe Japonisë do ulet me Dukën për.

Panuçi: Duhet të bëj autokritikë, kam nevojë të rritem

Ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Kristian Panuçi, ka qenë i ftuar nga “Gazzetta Dello Sport” në vigjilje të sfidës mes Juventusit dhe Milanit, ndërsa ka folur për situatën që po kalojnë kuqezinjtë, dhe i ka dhënë mbështetje trajnerit Xhenaro Gatuzo. “Po bën atë që duhet për të arritur të paktën në vendin e 4, megjithatë po rrezikon pak. Lacio dhe.

Juventus-Milan, “Djalli” kërkon “parajsën” në “Allianz Stadium”

Juventus-Milan është sfida e emocioneve që përçon vibrime të forta në këtë fazë kyçe të kampionatit italian. Bardhezinjtë duan sa më parë të sigurojnë matematikisht titullin kampion të Serisë A, që do të vinte në rast të një triumfi të “Zonjës së Vjetër” ndaj kuqezinjve, shoqëruar me një humbje të Napolit në shtëpi përballë Genoas ditën e diel. Kryesuesit e.