X
Arsenali bie ndaj Evertonit, ndërlikohet rruga për në Champions

Arsenali ka pësuar një disfatë të hidhur ndaj Evertonit në transfertë, me shifrat minimale 1-0, duke e bërë luftën për një vend në Champions më të hapur se kurrë. Një lojë e vakët e të besuarve të Emeris, të cilët nuk ishin për asnjë moment në lartësinë e duhur. Sfida nisi në mënyrën më të mirë të mundshme për ekipin.

“Bomba” e Realit në merkato, Eden Hazard transferohet në Madrid

Nuk është sekret që Reali Madridit ndjek nga afër Eden Hazard. Edhe futbollisti belg nuk e ka fshehur asnjëherë dëshirën për të luajtur me skuadrën madrilene, ku do të stërvitej nga idhulli i tij, Zinedine Zidane. Por, risia në këtë këtë “telenovelë” të gjatë të merkatos së futbollit europian është oferta që sipas mediave britanike klubi “los blankos” i ka.

Shkëmbi merr besimin e presidentit Hasanbelliu, Teuta vazhdon me korçarin në stol

“Dikush duhet të marrë përgjegjësi dhe kjo përgjegjësi më takon mua. Nuk kam pse fshihem. Do të marrim një vendim bashkë me klubin. Teuta është si shtëpia ime”, – ka thënë trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, pas humbjes së thellë me Laçin ditën e shtunë. Trajneri i durrsakëve la gjithçka ta hapur sa i takon largimit, duke theksuar se do.

Fshehu identitetin e tij për të mos pasur ndikim, djali i Ronaldinjos vendos rekordin e parë

Të shumtë janë futbollistët të cilët duan të bëhen të famshëm duke përdorur emrin e dikujt tjetër që të në kohën e tij mund të ketë shkruar histori. Megjithatë, kjo mënyrë duket se nuk preferohet aspak në familjen e Ronaldinjos pasi djali i legjendës së futbollit brazilian, Zhoao Mendes ka firmosur një kontratë me Kruzeiron pa treguar se është i.

VIDEO/ Shkon të shesë në stadium, gjyshja ‘harron’ punën, bëhet tifoze e Partizanit

Ditën e djeshme u zhvillua ndesha Partizani-Luftëtari, ku edhe kanë fituar me rezultatin e pastër 1-3. Fitore e cila i ka lumturuar pafund tifozët e të kuqve në stadium dhe jo vetëm. Por kësaj herë në stadium, ka pasur edhe një tifozë shumë speciale. Një grua e moshuar kishte shkuar për të shitur në stadium por kishte harruar të kryente.

U ndëshkua me karton të kuq, ja si u sha arbitri nga Diego Costa

Sulmuesi i përfaqësueses së Spanjës u detyrua nga arbitri Gil Manzano të lërë fushën para kohe për një faull dhe për fjalor abuziv në “Nou Camp”. Barcelona dhe Atletico Madrid ishin në barazim 0-0 pas 28 minuta në përballjen e vlefshme për La Liga, kur ndodhi episodi. Arbitri Marzano ndali lojën ndërkohë që Costa i ulëriti në fytyrë përpara se.

Muaji magjik i Moise Kin, një tjetër rekord që lë në hije edhe CR7

Moise Kin është shembulli konkret se si mund të të ndryshojë jeta në një muaj, më saktësisht në vetëm katër javë. Djaloshi i talentuar ka shfrytëzuar rastin e shkëlqyer që i është shfaqur dhe ka treguar potencialin e tij duke shënuar për të bërë që të harrohet për pak kohë edhe një emër si Kristiano Ronaldo. Nuk janë të shumtë.

Deklarata e Gjicit para një jave për Gjokën: Nuk është trajner i madh, na humbi 1,3 milionë euro

Surprizë te Kukësi, me emërimin e Ernest Gjokës si trajneri i skuadrës verilindore. Tekniku në fakt ishte larguar mes shumë polemikash nga verilindorët dhe presidenti Safet Gjici kishte folur shpesh kundër tij, duke e cilësuar si një trajner që nuk ishte i niveleve të larta ndonëse e kishte shpallur kampion klubin e tij në të vetmen herë në histori. Jo.

Kukësi emëron trajnerin e ri që e shpalli kampion (EMRI)

Kukësi emëron trajnerin që do të pasojë Ramadan Ndreun dhe është një trajner që në kampin verilindor kanë bashkëpunuar edhe më parë, madje duke fituar edhe titullin kampion. Zyrtarisht Ernest Gjoka rikthehet. “Njoftim i Klubit! Ernest Gjoka rikthehet në pankinën e Kukësit në vend te Ramazan Ndreut , i larguar sot pas humbjes me Kastriotin. Gjoka ka dalë kampion me.

‘Vetëvrasje’ e Partizanit, Luftëtari jep leksion në Tiranë

Luftëtari ka befasuar Partizanin në shtëpi, duke e mundur për herë të tretë brenda pak ditësh. Dy fitoreve të arritura në Kupë, i është shtuar një tjetër fitore (1-3), këtë radhë e arritur në kampionat. Të besuarit e Ahmatajt, kanë përmbysur golin e shpejtë të shënuar nga Duka, duke dalë nga takimi me pikë të plota. Heroi për gjirokastritët, ka.