X
EKSKLUZIVE/ Edi Reja, trajneri i Shqipërisë? Duka zbardh detajet…

“Nuk është aspak e vërtetë. Nuk kam takuar asnjë trajner në Itali!”. Kjo është deklarata për TPZ.Al e presidentit të Federatës Shqiptare të Futbollit, Armand Duka, i pyetur pas publikimit në mediat italiane dhe më pas nga ato shqiptare, në lidhje me një marrëveshje të arrirë mes tij dhe trajnerit Edi Reja. Bosi i FSHF-së, i cili ndodhet në Itali,.

Mediat italiane “plasin” bombën, Duka nuk u takua me Zakeronin, por me…

Shkarkimi i Kristian Panuçit, e ka vënë FSHF-në dhe Armando Dukën, në lëvizje për një trajner që do të arrijë të sjellë sërish entuziasmin te Kombëtarja. Para disa ditësh qarkulloi lajmi se Duka ishte në Bolonja për të folur me Alberto Zakeronin. Por, sipas asaj që raporton “Radio Kiss Kiss”, Duka ka qenë në Itali, jo për të takuar Zakeronin,.

Stadiumi i Sportingut të Lisbonës merr emrin e Ronaldos, luzitani do të blejë të drejtat e stadiumit aktual

Duket se Sportingu i Lisbonës është i gatshëm t’i shesë të drejtat e emrit të stadiumit, Kristiano Ronaldos. Portugezi ndërkohë mund të mbyllë karrierën në klubin që e lançoi në futbollin profesionist, teksa do të luante në stadiumin që do të mbante emrin e tij. Kanë qenë mediat portugeze të cilat kanë zbuluar një skenar të tillë, ndërsa stadiumi aktual.

“Në Shqipëri kthehem si drejtor”, De Biazi: Ja çfarë fola 5 orë me Dukën

Sa herë që ai vjen në Shqipëri, nis diskutimi në lidhje me Kombëtaren. Ka ardhur për t’i bërë presion trajnerit?! Ka ardhur që të interferojë në skuadër? Apo ka ardhur që të punojë pas shpinës së ndokujt, teksa takon presidentin Duka? Këto pyetje ngrihen sa herë shfaqet në Tiranë Xhani De Biazi. Ish-trajneri i Kombëtares, i cili shkroi historinë me.

Trajneri i njohur: Kam leuçemi, por nuk largohem

Trajneri i Sevillas, Joaquín Caparros, ka tronditur botën e futbollit me deklaratën e tij të dhënë pas fitores në fushën e Valladolidit. Ai tha se është i sëmurë me leuçemi, por theksoi se nuk do të largohej nga futbolli. “Unë falënderoj kompaninë që më qëndron pranë. I rrethuar nga presidenti Carmona dhe Drejtori Sportiv, Monchi nuk kam nevojë për trajtim..

PSG-ja barazon me rezervat ndaj Strasburgut

Në ndeshjen e sotme të kampionatit, skuadra e PSG është ndalur në një barazim 2-2 ndaj Strasburgut. Në fakt duke parë diferencat e mëdha të parisienëve me ekipet ndjekëse, trajneri Tuhel kishte menduar për një rotacion teksa ndryshimet në skuadër ishin të mëdha. Megjithatë, PSG e nisi mirë ndeshjen dhe kaloi në avantazh në minutën e 13 me anë të.

Napoli me Hysajn ‘ngec’ në barazim ndaj Xhenoas, por pika mjafton për të shtyrë festën e Juventusit

Napoli nuk ka shkuar më shumë se barazimi 1-1 në shtëpi përballë skuadrës së Xhenoas. Për të kaltërit u aktivizua për 90 minuta të plota mbrojtësi i Kombëtares, Elseid Hysaj. Ndërkaq, u duk sikur Napoli nuk do ta diskutonte triumfin në këtë sfidë, teksa në pjesën e parë miqtë mbeten me një lojtar më pak, pasi u penalizuar nga ndëshkimi.

E çuditshme! Fiorentina i hap luftë Shqipërisë për trajnerin e ri

E çuditshme por e vërtetë! Një nga klubet më të njohura të Serisë A, Fiorentina, i ka shpallur luftë Shqipërisë sa i përket emri të trajnerit të ri që do të emërojë në pankinë, pasi duket se ka piketuar të njëjtët trajnerë të cilët janë përfolur këto javë pranë pankinës kuqezi. Humbja në shtëpi ndaj Frozinones me shifrat 0-1 ka.

Shpërtheu me të shara pas golit, Sadiku: Unë kështu jam, i ofendova të gjithë, trajnerin dhe…

Armando Sadiku ka shpërthyer pas supergolit që shënoi, kundër Bazelit. Bomberi i Kombëtares është kthyer drejt stolit dhe ka i sharë të gjithë madje dhe trajnerin. Pas sfidës ai ka folur për mikrofonin e mediave vendase. Goli? “Një gol shumë i bukur, jam i kënaqur. Do të isha më i lumtur nëse merrnim tre pikët në fund të takimit”. Sharja.

Sadiku bën ‘magjinë’, shënon supergol prej 40 metrash

Lojtari i Kombëtares së Shqipërisë, Armando Sadiku i ka surprizuar të gjithë me super golin e realizuar sot nga një distancë prej 40 metrash në sfidën ndaj Bazelit, e cila përfundoi në shifra të barabarta 1-1. Ai tregoi klasin e tij, duke lëshuar një të djathtë të kalibruar dhe topin e dërgoi në trekëndësh. Portieri mik ngeli thjesht si spektator.