X
Zbulohet takimi sekret, Nejmar dëshiron rikthimin në Spanjë

Transferimi i Nejmarit nga Barcelona te PSG për shumën e 222 milionë eurove befasoi shumë tifozë të futbollit, por braziliani nuk ndihet i lumtur në kryeqytetin francez. “El Mundo Deportivo” komenton rreth të ardhmes së sulmuesit, i cili ka vetëm një emër në kokën e tij: Barcelonën. 26-vjeçari dëshiron rikthimin në Katalunjë dhe gjatë këtyrë ditëve ka patur një takim.

Eksperimenti i Klop/ Liverpuli “sakrifikon” kupën, Uolves eliminon të kuqtë (VIDEO)

Livepuli është eliminuar nga “FA Cup”, pas humbjes 2 – 1 ndaj Uolverhemptonit. Himenez dhe Neves shënuan për vendasit, ndërsa belgu Origi shënoi golin e nderit për skuadrën e Jyrgen Klop. Për këtë takim, Klop kishte lënë pushim pjesën më të madhe të lojtarëve të formacionit. Djemtë e akademisë dhe lojtarët e stolit, nuk mundën të përballonin Uolvesin, që ishte.

Igli Tare po e mbush Lazion me shqiptarë

Elseid Hysaj mund të bëhet futbollisti i katërt shqiptar i Lazios, ku drejtor sportiv është shqiptari Igli Tare. Drejtori Sportiv i Lazios, Igli Tare, po vazhdon me përpjekje për të mbledhur në Lazio futbollistë shqiptarë. Ish futbollisti i famshëm i Kombëtares Shqiptare deri më tani në Lazio i ka bërë bashkë Thmoas Strakoshën, Valon Berishën dhe Riza Durmishin. Kurse, në.

Te Barcelona nuk po luan, Igli Tare kërkon të bindë brazilianin për te Lacio

Sulmuesi anësor brazilian, Malcom, është pranë kalimit te Lacio. Në verën e shkuar, në adresë të tij mbërritën disa oferta tunduese, madje ai gjeti akordin dhe duhet që të përfundonte te Roma, por ndërroi mendje para se të hipte në avion dhe u bë pjesë e Barcelonës. Aktualisht, për sulmuesin brazilian ka oferta edhe nga Kina, por vetë Malcom dëshiron.

Rooney në gjendje të dehur, policia amerikane i vë prangat

Wayne Rooney në telashe. Ish-sulmuesi i Manchester United, tashmë pjesë e D.C. United në MLS, është arrestuar pasi ka ngarë makinën në gjendje të dehur. Në fakt bëhet fjalë për një episod që ka ndodhur më 16 dhjetor, por që vetëm sot është bërë publik. 33-vjeçari mësohet se ka hequr bluzën para se agjentët ta arrestonin. Pasi qëndroi për pak.

Barcelona vazhdon marshimin, diferenca me Atletikon shkon në +5

Barcelona ka arritur të dalë më tri pikë nga transferta ndaj Getafes. Kampionët në fuqi mundën me rezultatin 2–1 vendasit dhe shkojnë çojnë në pesë pikë diferencën me Atletikon e vendit të dytë, që barazoi ndaj Sevijës më herët gjatë ditës së sotme. Mesi dhe Suarez ishin dy lojtarët që shënuan golat për katalanasit. “Pleshti” zhbllokoi i pari takimin me.

“Isha në një shpellë”, rrëfimi i veçantë i Xhani De Biazit

Ish-trajneri i Kombëtares së Shqipërisë, Xhani De Biazi, në një intervistë për mediat italiane ka treguar refuzimet e tij dhe ofertat që ka hedhur poshtë, pasi disa klube i kanë kërkuar që të jetë ai drejtuesi i pankinës. Ai është shprehur se po kërkohet nga shumë klube të cilat kanë në tavolinë llogaritë e mbijetesës dhe ish-tekniku i kuqezinjve është.

Gara për titull në Angli, Van Gal: Vë bast për Liverpulin

Premier Liga do të dhurojë deri në fund një garë të fortë për titullin midis Liverpulit dhe Mançester Sitit. Të kuqtë kryesojnë me 54 pikë, ndërsa “qytetarët” ndjekin me katër pikë më pak. Në garë për kreun është dhe Totenhemi me 48 pikë, por le të përqendrohemi te dy ekipet kryesuese. Rivaliteti për titullin kampion është i egër, por Luis.

Po shkëlqen në Itali, futbollisti i Kombëtares në 11-shen më të mirë të këtij sezoni

Ledjan Memushaj duket se arrin të shpreh mjaft mirë veten e tij kur ai është pjesë e Serisë B në Itali, por sidomos kur mban veshur fanellën e Peskarës. I njohur ndryshe edhe si “njeriu-asist”, mesfushori i Kombëtares Shqiptare është një nga më të mirët e kategorisë së dytë në kampionatin e vendit fqinj. E konfirmuar nga rrjeti që transmeton.

Pas Godinit, Interi ‘rrëmben’ edhe Robbenin

Pas arritjes së marrëveshjes me Diego Godinin, raportohet se Interi i ka siguruar shërbimet e edhe një veterani tjetër, Arjen Robbenit të Bayern Munich. Mediat italiane raportojnë se Godin ka arritur marrëveshje parimore për t’iu bashkuar Interit si lojtari i lirë, kur kontrata aktuale me Atletico Madridit t’i skadojë në qershor. Sipas FCInterNeës.it, zikaltrit kanë siguruar edhe një lojtar tjetër.