X
Strakosha titullar në triumfin e Lacios, Atalanta nuk shkon më shumë se barazimi me Berishën në stol

Në kampionatin italian, Lacio ka mposhtur në “Olimpico” me rezultatin e thellë 4-1 ekipin e Parmës. Si gjithnjë për lacialët nga minuta e parë u aktivizua portieri i Kombëtares, Tomas Strakosha. Në fakt, kryeqytetasit nuk e vunë për asnjë moment në dyshim triumfin, teksa mbyllën llogaritë e sfidës që në pjesën e parë ku realizuan plot katër herë. Ai që.

VIDEO/ Vendos një penallti, Milner dërgon Liverpulin në krye

Liverpuli hasi shumë vështirësi për të fituar përballë Fulhemit në transfertë. Një penallti e Xhejms Milner, 11-të minuta përpara fundit të ndeshjes, i dhuroi tre pikë të arta në luftën për titull ekipit të Klopit. Sadio Mane zhbllokoi ndeshjen në minutën e 26-të. Firminjo hodhi një top të bukur në zonë dhe senegalezi kaloi Liverpulin në avantazh. Vendasit befasuan në.

Dhunë dhe në Kategorinë e Dytë, portieri lë portën dhe sulmon trajnerin kundërshtar

Në sfidën e javës së 17-të në grupin B të Kategorisë së Dytë, që po zhvillohet në kryeqytet mes Termit dhe Maliqit, ka pasur sërish incidente. Sipas Parorama Sport, portieri Bledar Malaj i Termit, la portën dhe shkoi të sulmonte trajnerin e Maliqit, Devis Mema. Pas disa minutave të tensionuara, u desh ndërhyrja e forcave të sigurisë që situata të.

Video virale e merkatos së futbollit: ja kush ka shpenzuar më shumë nga 1991-92 deri tani

Klubi që ka investuar më shumë në gati 30 vitet e fundit është… Të kompletosh frazën është shumë e komplikuar, nevojiten mijëra llogaritje mbi transferime të të vjetra dhe tratativa, por ja që një llogari e tillë është bërë dhe madje virale në rrjetet sociale, për të treguar cmendurinë e futbollit. Video tregon në mënyrë progresive se kush ka shpenzuar.

FORMULA 1/ Një rival i papritur për Hemilton e Fetel, Botas fiton garën e parë të sezonit

Valteri Botas ka dominuar garën e hapjes të këtij sezoni në Çmimin e Madh të Australisë, duke kaluar shokun e skuadrës të Mercedes, Lis Hemilton, për të siguruar suksesin e parë në kampionat që nga viti 2017. Hemilton kishte marrë “pole-position” në Melburn, por humbi pozicionin e parë që në start. Kampioni më pas i rezistoi trysnisë së Sebastian Fetel.

Historike në Maqedoninë e Veriut, zgjidhet një shqiptar president i Federatës së Futbollit

Futbolli maqedonas dhe klubet shqiptare në Maqedoninë e Veriut, duket se nuk do të kenë më problemet politike që kanë pasur deri më tani duke qenë se për herë të parë në histori është zgjedhur një shqiptar presidenti i Federatës së Futbollit të Maqedonisë. Muhamed Sejdini ia ka dalë që të triumfojë në zgjedhjet për presidencën e Federatës, ku megjithëse.

VIDEO/ Xhenoa konfirmohet makth, Juventusi bie pas 28 javësh

Xhenoa prish kështjellën Juventus. Pa Ronaldon dhe i dehur nga kualifikimi në Champions, ekipi bardhezi është mposhtur pastër me shifrat 2-0 nga klubi ligur. Kështu, “Zonja e vjetër” merr humbjen e parë për këtë sezon pas plot 28 javësh. Ndeshja nisi e mirë dhe me këmbëngulje nga vendasit, të cilët fituan dhe një 11-metërsh në minutën e 32-të, por pas.

Panuçi: Nëse lojtarët luajnë me zjarr, mposhtim këdo

Kombëtarja shqiptare nis fushatën eliminatore më 22 mars me sfidën e “Loro Boriçit” ku do të presë Turqinë. Trajneri i Kombëtares, italiani Kristian Panuçi, ka dalë në konferencën e parë zyrtare për Euro 2020, ku ka shpjeguar zgjedhjet e tij në listën kuqezi dhe u është përgjigjur pyetjeve të gazetarëve: Çfarë do të shohim ndryshe në këto eliminatore? Sa i.

Thyhet Kukësi, Skënderbeu triumfon dhe i jep “asist” Partizanit

Skënderbeu ka marrë një fitore me shumë vlera përballë Kukësit, duke i mposhtur verilindorët me rezultatin minimal, 1-0. Një gol që në minutat e para të takimit, i shënuar nga Bruno Dita, rezultoi vendimtar për “Ujqërit e Dëborës”, që morën tri pikë të arta. Kukësi merr kështu një goditje të rëndë sa i takon luftës për titullin kampion, duke i.

Gafa në Ligën e Kampionëve, PSG vendos në pikëpyetje të ardhmen e Bufonit

Portieri i PSG, Xhanluixhi Bufon duket se është vendosur në dyshim nga ana e klubit parisien pas paraqitjes jo bindëse në ndeshjen e Ligës së Kampionëve ndaj Mançester Junajtid. Pjesa më e madhe e fajit për eliminimin e parakohshëm të skuadrës ra mbi portierin italian, i cili gaboi rëndë në golin e dytë. Bisedimet kishin nisur dhe para disa javësh.