X
Dy operacione detyrojnë Maradonën të largohet nga Dorados

Për “motive mjekësore”, Diego Maradona, 58 vjec, është tërhequr nga roli i trajnerit të Sinaloa Dorados, skuadra e divizionit të dytë meksikan. Me sa duket, Maradona duhet ti nënshtrohet dy ndërhyrjeve kirurgjike, në shpatull e gju. Në janar, Pibe de Oro ishte shtruar në një spital në Argjentinë pas një problemi me stomakun, pas ditë përpara se të kthehej në.

Dasma madhështore e Elseid Hysaj po vjen! 500 të ftuar do këndojnë dhe kërcejnë Kuq e Zi

Është një dashuri përrallash ajo mes Fiorenzës dhe Elseidit. Nga dashuria e tyre e madhe ka lindur një djalë, emri i të cilit është Elis (jo shumë larg nga ai i babait). Vogëlushi 3-vjeçar do të bëjë atë që jo shumë fëmijë e kanë fatin ta bëjnë: të çojë unazat në altar, në ceremoninë e martesës së prindërve të tij..

Reja mendon për rinovimin por e pret një kalendar ferri

Dy ndeshje, një humbje, një fitore, një goditje në portë, një gol i pësuar, dy të shënuar, ky është bilanci i Edi Rejas në krye të përfaqësueses shqiptar, një ecuri e cila me sa duket e kënaq teknikun italian, por jo plotësisht. Me atë që dhuroi ekipi në transfertë kundër Islandës, Shqipëria mund të merrte mbase diçka më shumë. Reja.

Si kurrë më parë…; shikoni çfarë bën Messi tek Argjentina

Lionel Messi, “10” e artë e Argjentinës, dëshiron që kjo të jetë “Copa América” e tij. Ai po stërvitet me një intensitet mbresëlënës, siç tregohet nga kjo ndërhyrje (sparkatë) në stërvitje ndaj bashkëlojtarit Guido Rodríguez, gjatë lojës në kuadrat, ku kapiteni i Albiceleste është futur në mes. Kësi “sakrificash” fizike rrallë i kemi parë prej tij edhe në ndeshjet zyrtare,.

Hysaj i ‘mbetet në derë’, kërkesat e Napolit janë të frikshme

Mbrojtësi Elseid Hysaj do të largohet nga Napoli këtë verë, pasi presidenti Aurelio De Laurentiis i ka treguar derën. Trajneri Carlo Ancelotti nuk është bindur nga aftësitë e shqiptarit dhe e ka nxjerrë në merkato. 25-vjeçari ka ekipe si Atletico Madridi dhe Juventusi pas vetes, por kërkesat financiare të Napolit janë të larta. Napolitanët duan 30 milionë euro për kartonin.

Është Messi sportisti më i paguar në botë. Ja sa fiton “Pleshti”

Kampionë në fushën e lojës, por edhe në financa. Futbollistët janë sportistët më të paguar në botë, një fakt ky që konfirmohet në renditjen e publikuar nga prestigjozja “Forbes”. Në krye të listës është Lionel Messi, i cili fiton 127 milion dollarë në vit. Nga kontrata me Barcelonën, mes pagës dhe bonuseve, “Pleshti” arkëton 92 milion dollarë, ndërsa 35 milion.

VIDEO/ Hidhet me parashutë, përplaset keq me shkëmbinjtë

Një aksident ka ndodhur në Kampionatin Botëror të Sporteve Ekstreme, në Spanjë. Parashutisti, Mahieu Maurice, sapo është hedhur ka hapur parashutën, por presioni i erës e ka e shtyrë drejt shkëmbit. Për mos tu përplasur me shkëmbin ka nxjerrë këmbën përpara ku fatkeqësisht e ka thyer. Megjithatë ai ka mundur të zbresë në tokë.

Inter nis operacionin “fshesa”, tetë lojtarë janë të padëshirueshëm nga Conte

Mauro Icardi nuk është i vetmi që pritet të largohet nga Interi në merkaton e verës. Sipas “Corriere Dello Sport”, janë edhe 7 futbollistë të tjerë që janë me valixhet gati. Ata nuk bëjnë pjesë në planet e Interit të ri të trajnerit Antonio Conte. Kështu, lojtarët Keita Balde, Sime Vrsaljko dhe Cedric Soares, që janë te skuadra zikaltër në.

Presidenti Duka: “Fitorja ishte një detyrë shtëpie, edhe pse për pak e humba besimin… I kënaqur për Cikalleshin

I kënaqur me fitoren 2-0 ndaj Moldavisë, megjithatë presidenti i FSHF-së Armand Duka nuk e fsheh se është ndjerë nën presion: “Tashmë, pas lojës jam i kënaqur, sepse kisha shumë presion deri kur bëmë golin. Edhe humba besimin. Epokë e re? Asnjëherë epokat nuk nisin kështu, si me thikë. Kjo ishte një detyrë shtëpie për të fituar. Edhe në letër,.

Reja: Do futeshim në panik nëse nuk fitonim, Xhakën nuk e aktivizova sepse…

Trajneri i Kombëtares, Edi Reja ka fitores ndaj Moldavisë me rezultatin 2-0. Në mikrofonin e “Supersportit”, tekniku italian tha se nëse nuk do fitonim do futeshe në panik. Fitorja e parë para publikut shqiptar. Si u ndjetë? Na duhej fitorja. Luajtëm, është e rëndësishme loja që bëmë. Filluam mirë. Fitoren që na duhej, e arritëm. Djemtë ishin të qetësuar, edhe.