Titulli i hequr i Skënderbeut, CAS cakton ditën e vendimit

Gjykata e Arbitrazhit Sportiv ka caktuar datën 13 prill si ditën kur do të marrë vendimin për fatin titullit kampion të ekipit të Skënderbeut për sezonin 2015-2016. Çështja është mes klubit dhe FSHF-së, me Komisionin e Etikës pranë institucionit të futbollit që vendosi t’ia heqë titullin pas pezullimit të parë të UEFA-s. Drejtuesit e skuadrës të Skënderbeut vendosën që ta.

Pas dhunës dhe kërcënimit me thikë, flet trajneri i Tiranës: Jam i tronditur

Futbolli shqiptar është bërë sërish pjesë e një skandali. Trajneri i ekipit të moshave të Tiranës U-17, Migen Memelli është goditur me grushte pas stërvitjes së mëngjesit nga prindi i një fëmije. Menjëherë pas sulmit ka reaguar Memelli  i cili i frikësuar pohoi se nuk ka dëmtime fizike. “Jam i tronditur nga sulmi nuk kam probleme fizike. Është e papranueshme të.

Ngjarje e rëndë në kryeqytet, sulmohet me thikë trajneri i Tiranës

Një ngjarje e rëndë nga ndodhur pak minuta më parë në kompleksin stërvitor “Skënder Halili. Trajneri i 17-vjeçarëve të Tiranës, Migen Memlli është sulmuar me thikë nga një prej prindërve të lojtarëve. Mësohet se shkak është bërë mospërfshira e djalit të agresorit në 11-shen titullarë. Fillimisht ai ka hyrë në fushë dhe e ka qëlluar trajnerin Memelli me grushte, më.

FOTO/Elseid Hysaj, xhiro me “bishën” e tij në rrugët e Shkodrës

Futbollisti i Kombëtares, Elseid Hysaj është një ndër lojtarët më të përfolur në arenën ndërkombëtare, kjo për faktin se paraqitjet e tij kanë qenë pozitive në kampionatin italian, te skuadra e Napolit ku ai bën pjesë prej kohësh. Ecuria pozitive në Itali, por edhe në kompeticionet e tjera, ka bërë që lojtari kuqezi të jetë një ndër të përfolurit për.

The Guardian publikon raportin special për Skënderbeun: Si u përfshi në hetimet e jashtëzakonshme dhe implikimi i Bodes, Zeqos dhe Takajt

Nick Ames / The Guardian  Korçarët e duan ekipin e tyre të futbollit dhe për këtë arsye, më 21 shkurt, mijëra banorë të qytetit shqiptar u mblodhën për të kënduar për Skënderbeun. Tubimi u shtri në rrugën kryesore, me një pankartë që binte në sy midis shalleve dhe parullave. Mesazhi i saj ishte i qartë: “Mos vrisni ëndrrën tonë”. Gjithçka.

As Ronaldo, as Messi, as Neymar, një ish lojtar i Milanit është futbollisti më i pasur në botë

Kur flitet për futbollistin më të pasur në botë direkt në mendje na vijnë emra si Neymar, Messi, apo Ronaldo. Me të drejtë, pasuria e tyre përllogaritet në disa qindra-miliona dollarë, por është një tjetër emër që nuk flet me miliona, por me miliarda. Bëhet fjalë për ish-lojtarin e Arsenalit dhe të Milanit, Mathieu Flamini. Francezi, që aktualisht luan me.

Panuçi e mbyll me Agollin: 38 vjeç në 2020-ën, po kërkoj zgjidhje tjetër

Trajneri i Kombëtares, Kristian Panuçi, ka dalë para pak minutash në konferencën e shtypit, ku së pari ka folur në lidhje me çështjen e kapitenit Ansi Agolli, me të cilin, pavarësisht diplomacisë, duket se i ka mbyllur llogaritë: “Në tetor Agolli mbush 36 vjeç, në momentin që fillojnë eleminitatoret. Duhet të shohim pozicionin e tij, sepse këtu vendos shumë mosha..

Flet trajneri personal i Armand Dukës: Ja si ia hoqa presidentit 16 kg

Propos angazhimeve të shumta që ka përgjatë ditës, Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit nuk e lë pas dore aktivitetin fizik. Armand Duka, ushtrohet sistematikisht në palestren e tij me trajner personal minimalja pesë ditë në javë. Sic duket edhe nga këto foto, Duka ka humbur peshë dhe përmasat e tij trupore janë minimizuar shumë. Trajneri i tij personal, Ani.

VIDEO/ Interi me “5 yje”, Ikardi shkatërron Sampdorian

Interi ka shkatërruar në “Marasi”, Sampdorian me rezultatin e thellë 0-5,ku goli i Perisiç në minutën e 26 hapi serinë e golave, ndërkohë që Ikardi ka dyfishuar në minutën e 30 me anë të një penalltie. Ka qenë sërish kapiteni Ikardi, ai që ka shënuar edhe golin e tretë në minutën e 31, duke gjetur kuadratin pas një goditje të.

VIDEO / Reali dhe Girona bëjnë “festival golash”, Ronaldo shënon 4 gola

Sa më shumë afron fundi i sezonit, aq më “vdekjeprurës” bëhet Real Madrid. Skuadra e Zidan ka fituar “festivalin e golave” ndaj Girona, duke e mundur me shifrat 6-3 në “Santiago Bernabeu”, gjatë një dueli që me siguri ka kënaqur tifozët e pranishëm. Protagonist absolut i ndeshjes ishte Kristiani Ronaldo, i cili shënoi 4 gola në këtë duel si dhe.