X
Shërbyesja e Michael Jackson dëshmon për abuzimet seksuale

Veshje të brendshme në vaskën e hidromasazhit, vazelinë në dhomën e gjumit, kaseta VHS me akte seksuale të fshehura në biblioteka sekrete. “Michael Jackson ishte pedofil grabitqar”. Kështu deklaroi Adrian McManus, ish-shërbyesja e këngëtarit të ndjerë. Në një intervistë për “Daily Mail” tregon detaje shqetësuese nga shërbimi 4-vjeçar për mbretin e pop-it, madje dhe që i ka parë vetë takimet.

“Nëna” e të gjithë shfarosjeve filloi nga bimët

Rreth 252 milion vjet më parë, jeta në Tokë ishte shumë afër shfarosjes: zhdukja totale është shmangur vetëm nga kafshët më të vogla, të cilat në bazë të madhësisë mbijetuan më mirë se të tjerat. Fazat dhe kronologjia e katastrofës janë objekt studimi dhe shumë debateve midis shkencëtarëve: hipoteza më e fundit (e raportuar në Komunikimet Natyrore), e parashtruar nga.

Parashikimi i motit 10 shkurt 2019

Gjatë gjithë ditës Shqipëria dominohet nga alternime kthjellimesh dhe vranësirash të shpeshta, më të theksuara në ekstremet Veri dhe Jug, ku në ekstremin Verior pas- mesditës do të ketë zhvillim të tyre. Mbrëmja dhe nata mbeten kryesisht me vranësira të shpeshta në të gjithë territorin. Sipas MeteoAlb, temperaturat e ajrit do të ulen lehtë në mëngjes, por mesdita sjellë rritje.

Horoskopi, 10 shkurt 2019

Dashi Dita e diel për këtë shenjë do të sjellë përjetime e situata të pakëndshme. Ju mund të bëni sjellje të pazakonta për t’i rënë në sy një personi që ju pëlqen. Gjysma e dytë e ditës ka të ngjarë të përbëhet nga udhëtime dhe takime jashtë shtëpisë tuaj. Demi Për të lindurit në këtë shenjë dita e sotme nuk.

Tri minuta pasi ju betuan njëri-tjetrit deri në përjetësi, çifti ndahet

Një çift të dashuruarish vendosën që të martoheshin, por vetëm tre minuta, pasi ju betuan njëri-tjerit deri në përjetësi ata janë ndarë. Shkak është bërë burri, i cili e ka quajtur bashkëshorten e tij budallaqe, pasi kjo e fundit u pengua teksa po dilnin nga gjykata në Kuvajt. Nusja e re e ka konsideruar tallje nga ana e burrit dhe.

“Shtatë xhelatët që internonin mijëra familje shqiptare, që nga viti 1955”

Dekreti i 8 gushtit 1955 i Presidiumit të Kuvendit Popullor, ku miratohen 7 anëtarët e komisionit të Internim Dëbimeve. Ky është dekreti i Presidiumit të Kuvendit Popullor, i datës 8 gusht 1955, ku vendoset se cilët do të ishin 7 anëtarët e komisionit, që do të merrte vendimet për të internuar gjithë familjet shqiptare që ata mendonin se ishin rrezik.

Këto janë 45 batutat e papara nga filmat e vjetër që shqiptarët i përdorin ende

Me siguri gjatë ditës tuaj përdorni herë pas here batuta e shprehje nga filmat e vjetër shqiptarë që i kanë shkrirë të gjithë së qeshuri dhe i rezistojnë ende kohës, duke qenë akoma ‘në modë’. Disa prej batutave perla të filmave të vjetër shqiptarë. Pallati 176 “Çe ke në terezi ti, i fut një tralala edhe…” “Po kjo tona, kjo.

Aquaman do t’i japë ‘jetë’ krijesës amfibe që sulmoi superheroin

Aquaman do t’i japi jetë një spinoff-i të titulluar “The Trench”, i dedikuar krijesës amfibe që sulmoi superheroin në filmin e drejtuar nga James Wan. Filmi do të ambientohet në një mbretëri nën sipërfaqen e ujit në zonën e Shpellës se Marianes, ku një grup banorësh gjendet i humbur në thellësinë e qytetit Atlantis, duke u zhvilluar në mostra të.

Gratë shkencëtare mund të zgjidhin problemet më të mëdha në botë

Mundësia e sa më shumë grave për të bërë karrierë në shkencë do të zgjidhte problemet më të mëdha në botë, thuhet në një komunikatë të publikuar nga Organizata e Kombeve të Bashkuara (OKB). Paralelisht me porosinë se edukimi shkencor ndryshon botën, OKB publikoi disa të dhëna nga UNESCO të cilat flasin se 90 për qind e vendeve të ardhshme.

Apple shpërblen adoleshentin që zbuloi defektin e FaceTime

Një adoleshent në Shtetet e Bashkuara të Amerikës është shpërblyer nga Apple pasi ka zbuluar një të metë në sistemin e sigurisë në aplikacionin “FaceTime” të Apple. Kompania amerikane nuk ka saktësuar se çfarë dhurate i ka bërë 14-vjeçarit Grant Thompson, por besohet se ka paguar për shkollën e tij, raporton BBC. Adoleshenti kishte zbuluar se mund të përgjonte personat.